Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mieszkańca lesznowskiej gminy najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Policjanci zatrzymali mężczyznę za usiłowanie zabójstwa babci. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Kobieta z obrażeniami ciała przetransportowana została do szpitala. 26-latek odpowie również za znieważenie słowami wulgarnymi interweniujących policjantów.
Kilka dni temu dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie dotyczące wnuka, który ostrym narzędziem zaatakował babcię. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Podczas interwencji 26-latek przeniósł swoją agresję na policjantów i słowami wulgarnymi znieważył ich. Policjanci po zatrzymaniu mieszkańca lesznowskiej gminy ustalili, że mężczyzna jest także poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Pokrzywdzona kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Natomiast mężczyzna trafił do policyjnej celi. W tym czasie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów usiłowania zabójstwa, a także znieważenia policjantów.
Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.
podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/ea
Więcej wiadomości z Mazowsza
Gwałtowny pożar i śmierć czterech mężczyzn. Ruszyło śledztwo prokuratury
Tragedia na DK62. 19-latek uderzył w drzewo – zginął na miejscu
Kolejne groźne zdarzenie z udziałem jednośladu
Volkswagen odzyskany, 32-latek z zarzutami
Zuchwała kradzież w Ząbkach. Luksusowa Skoda zniknęła w kilka chwil – policja zatrzymała duet złodziei
Groźny wypadek w Nowinkach. Auto wypadło z drogi i rozbiło się w przydrożnym rowie
Był pewny ze wygrał BMW – mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił ponad 18 tysięcy złotych
Płomienie sięgały wysoko! Dramatyczny pożar auta po zmroku.
Tragedia na Ursynowie. Pożar przy Migdałowej pochłonął cztery życia
Brutalny atak w centrum Warszawy! 20-latek w stanie krytycznym.
Policjanci zlikwidowali laboratorium do produkcji narkotyków. Zabezpieczono 90kg środków psychoaktywnych. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty
Zderzenie na Żołnierskiej! Rozbite auta i utrudnienia na DW631
Wieczorna akcja strażaków w Marianowie. Ogień strawił samochód osobowy, a sytuacja mogła zakończyć się znacznie poważniej.
Śmiertelny wypadek na krajowej „50”. Tir w rowie. Kierowca i pasażer wypadli przez szybę.

