Podsumowanie roku 2013 u kobyłkowskich siłaczy

Mijający rok pod względem zdobytych medali był podobny do lat 2011 i 2012, ale zdecydowanie lepszy jeżeli chodzi o medale zdobyte w Mistrzostwach Świata. Kobyłkowscy zawodnicy w mijającym roku startowali w pięciu mistrzostwach Polski i jednych Mistrzostwach Świata. Oprócz wymienionych mistrzostw kilku zawodników startowało w czterech regionalnych turniejach. W Mistrzostwach Polski i Świata w tym roku zdobyli 32 medale, oraz ustanowili kilka razy rekordy Polski juniorów w wyciskaniu i trójboju siłowym.

Dobiega końca rok 2013, a tym samym zakończył się kolejny sezon startowy dla zawodników sekcji kulturystyki i wyciskania sztangi leżąc MKS ?Wicher? Kobyłka. Był to rok szczególny ze względu na jubileusz 10-lecia zarejestrowania naszej sekcji w Polskim Związku Kulturystyki Fitnes i Trójboju Siłowego. Było to dokładnie w marcu 2003 roku. Z tej okazji naszemu klubowi Związek przyznał organizację Mistrzów Mazowsza w wyciskaniu leżąc. Mistrzostwa te dla naszych zawodników były bardzo udane, bo zdobyli aż 11 medali. Należy nadmienić, że organizacja tych zawodów była w opinii działaczy i sędziów P.Z.K.F i T.S doskonała.

Miłym zaskoczeniem było powołanie ośmiu juniorów do 18 lat i czterech juniorów do 23 lat z MKS ?Wicher? Kobyłka do Kadry Narodowej. Sezon roku 2013 rozpoczęliśmy 2 lutego, a były to Mistrzostwa Mazowsza w trójboju siłowym, które organizował klub Michael z Warszawy. W tych zawodach z naszego klubu startowało czterech zawodników i wszyscy zdobyli medale. Patryk Kryszczak wynikiem 417,5 kg zdobył srebrny medal, Tomasz Kwiatkowski uzyskał 450 kg i zdobył brązowy medal, Dawid Zaniewski startował po raz pierwszy i wynikiem 482,5 kg zdobył srebrny medal. Najlepiej spisał się Cezary Rzempołuch, który poprawił rekord życiowy i wynikiem 500 kg zajął I miejsce. Miesiąc później ? 9 marca, w Puławach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów do 18 lat w trójboju siłowym gdzie MKS ?Wicher? wystawił Tomasza Kwiatkowskiego w kategorii do 74 kg i Cezarego Rzempołucha do 83 kg. Ten pierwszy poprawił o 15 kg rekord życiowy i wynikiem 465 kg zdobył brązowy medal, a Czarek zajął IV miejsce i też poprawił rekord o 5 kg osiągając w trójboju 505 kg.

Kolejne zawody to Mistrzostwa Polski juniorów do 18, 20 i 23 lat, które odbyły się ponownie w Warszawie 16-17 marca. W zawodach tych z Wichru startowało 10 zawodników i zdobyli aż 13 medali przy okazji ustanowili kilka rekordów kraju. W dniach 18 i 19 maja w Kielcach miały miejsce Mistrzostwa Polski juniorów do 16 i 18 lat w wyciskaniu klasycznym. Nasi zawodnicy startowali tylko w pierwszym dniu zawodów ze względu na wyjazd w dniu19 maja na Mistrzostwa Świata. W Kielcach startowało 7 zawodników w wyciskaniu w tym trzech w trójboju siłowym. To były kolejne bardzo dobre mistrzostwa, w których zdobyliśmy 10 medali. Tomasz Kwiatkowski startował w wyciskaniu i trójboju w tym pierwszym boju był trzeci a w trójboju wynikiem 487,5 kg zdobył złoty medal i ustanowił wspaniały rekord Polski juniorów do 18 lat w martwym ciągu 215 kg. Z Kielc przywieźliśmy 7 złotych i 3 brązowe medale Jak już wcześniej wspominałem od 20 do 25 maja w Kownie na Litwie odbyły się Mistrzostwa Świata juniorów i seniorów w wyciskaniu leżąc. Polski Związek Kulturystyki Fitnes i Trójboju Siłowego na te mistrzostwa z MKS ?Wicher? Kobyłka powołał: Artura Białka w kat. do 66 kg i Patryka Kryszczaka ta sama waga, pierwszy zdobył srebrny medal i ustanowił rekord Polski juniorów do 18 lat wynikiem 150 kg drugi wynikiem 147,5kg zdobył brązowy medal. Trzeci z naszych juniorów do 18 lat Cezary Rzempołuch również zdobył brązowy medal wynikiem 160kg w kat. do 83kg. W juniorach do lat 23 startował Rafał Białek i zajął V miejsce w kat. do 66kg wynikiem 160 kg. Jeszcze nigdy w historii naszego klubu tylu zawodników nie startowało w tak ważnych zawodach i zdobyło 3 medale. Pierwsze półrocze zakończyliśmy zdobyciem 27 medali i 4 pucharów w klasyfikacji grupowej. Trzykrotnie MKS ?Wicher? w tej punktacji okazał się najlepszy w Polsce.

Tradycyjnie już w lipcu była przerwa w treningach na siłowni w Kobyłce. Jednak część zawodników wyjechała na zgrupowanie kondycyjne w okolice Giżycka. W drugiej połowie roku były już tylko dwa starty, jedne to Mistrzostwa Polski w wyciskaniu klasycznym juniorów do 20 lat odbyły się 12 i 13 października w Przylesiu. Uczestniczyło w nich czterech naszych zawodników i zdobyli trzy medale. Ostatnie zawody to Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów, które odbyły się 23 i 24 listopada w Mińsku Mazowieckim. Zdobyliśmy na nich kolejne dwa medale, ale liczyliśmy na więcej.

Kończąc podsumowanie chcę bardzo podziękować Burmistrzowi Robertowi Roguskiemu za wspieranie od lat naszej sekcji, jak również sponsorom min. Państwu Hannie i Eugeniuszowi Ostrowskim, Wiesławowi Kacprzakowi i Andrzejowi Kołbukowi, Eugeniuszowi Topczewskiemu oraz wszystkim, którzy od wielu lat aktywnie włączają się w pomoc przy organizacji zawodów naszej sekcję. Szczególne podziękowanie składam Dariuszowi Bobrowskiemu za udostępnienie lokalu w którym mogą trenować nasi zawodnicy.