Pokochać swoje miasto

kob01

W połowie maja w Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Kobyłce już po raz trzeci został ogłoszony konkurs plastyczny „Moje Miasto – Kobyłka”. Organizatorką konkursu jest pani Anita Piotrowska (nauczyciel wychowania przedszkolnego) a patronem przedsięwzięcia oraz fundatorem nagród – Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka.

Zgodnie z regulaminem w konkursie wzięły udział dzieci z najstarszych grup, czyli tak zwanej „zerówki” wraz ze swoimi rodzicami, bowiem celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań dzieci ich miastem rodzinnym, a ponad to czerpanie radości ze wspólnego tworzenia, współdziałania i aktywnego spędzania czasu dzieci i rodziców.

Jako, że temat konkursowy to poważne wyzwanie, przed młodymi twórcami stanął niełatwy wybór: podołam, czy też nie? Wyzwanie podjęło ośmioro dzieci wraz ze swoimi pomocnikami.

Powstały piękne prace, które oceniło jury w składzie: Pani Jadwiga Skotnicka (nauczyciel muzyki i plastyki), Pan Andrzej Zbyszyński Prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka i Radny Powiatowy oraz Pani Beata Dąbrowska Wiceprezes Towarzystwa i Radna Miejska.

Uroczysty finał konkursu odbył się 12 czerwca. O godzinie 10.15 sala rekreacyjna przedszkola zapełniła się dziećmi. Przybyli też zaproszeni goście: Pani Beata Dąbrowska, Pan Andrzej Zbyszyński oraz Pani Dominika Ziemska – Przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Nr 2 w Kobyłce, która dołączyła w tym roku szkolnym do grona sponsorów naszych przedszkolaków.

W pierwszej części spotkania wystąpiły dzieci z grupy Tygryski. Zaprezentowały się doskonale w pełnym humoru ale też pouczającym przedstawieniu p.t. „Zagubiona żabka”. Ci bardzo jeszcze młodzi aktorzy mają już za sobą poważny publiczny występ. W styczniu tego roku można ich było zobaczyć w Kościele świętego Kazimierza Królewicza w Kobyłce w przedstawieniu jasełkowym. Przedstawienie o żabce, która nie słuchała mamy obejrzeli wcześniej rodzice Tygrysków podczas uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.

Występ zakończyły gromkie brawa a miejsce na scenie zajęli uczestnicy i laureaci konkursu. Dzieci z rąk sponsorów otrzymały dyplomy i upominki. Odebrały także serdeczne gratulacje. W tym roku do nagród dla dzieci dołączone były także nagrody dla ich pomocników. Rodzice otrzymali publikacje o Kobylce ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka.

Wszyscy z wielką radością pozowali do wspólnego zdjęcia a na zakończenie tego niezwykle miłego spotkania dzieci z grup zerowych odśpiewały wspólnie piosenkę o swoim mieście „Pokochajcie Kobyłkę”. Następny konkurs już za rok!!!

Anita Piotrowska

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.