Poland Bike Marathon w Markach

To było idealne pożegnanie wakacji na dwóch kółkach! Kolorowy peleton Poland Bike drugi raz z rzędu zawitał do podwarszawskich Marek.

Marki były areną trzynastego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja okazała się znakomita. Na starcie wyścigów stawiło się aż 1000 (!) amatorów jazdy na rowerach górskich. To ponad 300 osób więcej niż w ubiegłorocznym debiucie Poland Bike w Markach.
Rywalizację na najdłuższej trasie MAX (60 km) wygrał czwarty raz w obecnym sezonie Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), który wyprzedził Adriana Jusińskiego (TRW Cloudware Team) i Ernesta Kurowskiego (Wola Bike Orbea Team). Wśród kobiet, piąte już zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon, odniosła Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl), tym razem przed Anną Urban (TRW Cloudware Team) i Magdaleną Szymańską (Trybik Northwave Team).
Na dystansie MINI (30 km) drugi raz w tym sezonie najlepszy okazał się Kacper Cacko (APS Polska Cozmobike), który finiszował przed Rafałem Rymarczykiem (Kamaro Sport Line) i Patrykiem Białkiem (Rowerowa Team). W gronie kobiet, pierwszy raz w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon, wygrała Izabela Macutkiewicz (APS Polska Cozmobike), wyprzedzając Ewę Kubiak (Loyality Point Racing Team) i Barbarę Kleczaj (Wola Bike Orbea Team).
Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Marek w kolarstwie górskim. Wśród chłopców, pierwszy raz w historii LOTTO Poland Bike Marathon, zwyciężył Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Janem Stryjewskim (KKS Ciechanów) i Olafem Kobusem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt, piąty raz w obecnym sezonie, wygrała Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Weronikę Jankowską z Sulejówka i Luizę Wawer (argema.pl). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.
W rywalizacji drużynowej w Markach triumfował TRW Cloudware Team, przed Red InGo MTB Team i Wola Bike Orbea Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Sienkiewiczowie, przed Goździńskimi i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team).
LOTTO Poland Bike Marathon w Markach został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Marki i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.