Półfinał MP dla młodzików Junior Stolarki Wołomin

Zespół siatkarzy młodzików Junior Stolarki Wołomin (rocznik 1996 i młodsi) awansował do półfinałów mistrzostw Polski. Na turnieju ćwierćfinałowym w Poznaniu zajął 1 miejsce, wyprzedzając UKS Rataje ZSO-4 Poznań, JKS Spartakus Jawor i UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie.

Znakomicie spisuje się drużyna wołomińskiej Junior Stolarki w centralnych rozgrywkach o mistrzostwo Polski w siatkówce młodzików. Podopieczni trenera Mariusza Stępczyńskiego najpierw walczyli w 1/8 finału tych rozgrywek. Turniej odbył się w dn. 2-3 kwietnia w Wołominie. Na starcie stanęły 4 zespoły: UKS Serbinów Biała Podlaska, Resovia II Rzeszów, MOSPiS IV Białystok i nasza Junior Stolarka.
W pierwszym meczu Junior Stolarka zmierzyła się z UKS Serbinów Biała Podlaska. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się zwycięstwem naszych siatkarzy 2:1. Następnie na parkiet wyszły drużyny Resovii II i MOSPiS IV Białystok. Ten mecz nie był już tak emocjonujący. Wyraźnie lepsi byli w nim rzeszowiacy, którzy wygrali pewnie 2:0.
Resovia II okazała się też lepsza od zespołu UKS Serbinów w pierwszym spotkaniu popołudniowej serii, wygrywając 2:0. Zdecydowanie korzystniej w drugim meczu zaprezentowała się Junior Stolarka, pokonując MOSPiS IV Białystok 2:0.
Po pierwszym dniu turnieju sprawa awansu do ćwierćfinałów mistrzostw Polski była więc rozstrzygnięta. Wywalczyły go drużyny Junior Stolarki i Resovii II. Bezpośrednie starcie tych zespołów w drugim dniu miało zadecydować jedynie o 1 lub 2 miejscu. Było to jednak również ważne ze względu na rozstawienie drużyn w ćwierćfinałach. W tym decydującym o zwycięstwie w turnieju meczu Junior Stolarka zagrała bardzo dobrze, wygrywając wyraźnie z rzeszowiakami 2:0. W spotkaniu o 3 miejsce UKS Serbinów Biała Podlaska pokonał MOSPiS IV Białystok 2:0.
W dn. 16-17 kwietnia w Poznaniu rozegrano ćwierćfinałowy turniej o mistrzostwo Polski z udziałem Junior Stolarki, UKS Rataje ZSO-4 Poznań, UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie i JKS Spartakus Jawor. Do półfinałów awansowały 2 najlepsze zespoły, a zwycięzca uzyskiwał prawo do bycia gospodarzem turnieju półfinałowego.
Na inaugurację poznańskiego turnieju odbył się mecz Junior Stolarki z gospodarzami UKS Rataje Poznań. Nasi siatkarze rozpoczęli bardzo nerwowo, przegrali wysoko pierwszego seta, ale w następnych wytrzymali wielką presję i pokonali poznaniaków 2:1 (14:25, 25:21, 15:11). W drugim spotkaniu Spartakus Jawor wygrał z Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie 2:0 (25:11, 25:20).
W serii popołudniowej Junior Stolarka pokonała Spartakusa 2:0 (25:19, 25:23), a Rataje wygrały z Olimpijczykiem 2:0 (25:14, 25:15). Nasi siatkarze po tych meczach zapewnili już sobie awans do półfinałów. Drugi dzień turnieju miał rozstrzygnąć, z którego to się stanie miejsca.
W pierwszym niedzielnym spotkaniu wołominiacy zmierzyli się z najsłabszym do tej pory zespołem – Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie. Wydawało się, że mecz ten będzie dla nich dość łatwym przypieczętowaniem zdobycia 1 miejsca w turnieju. Pierwszy wysoko wygrany set zdecydowanie to potwierdził, ale w drugim nastąpiło załamanie i niespodziewana przegrana. O wszystkim decydował więc tie-break. Był on bardzo dramatyczny, Olimpijczyk prowadził już 8:4, ale w drugiej części nasi chłopcy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrana 2:1 (25:14, 22:25, 15:10) dała Junior Stolarce, oprócz 1 miejsca w turnieju, organizację turnieju półfinałowego mistrzostw Polski w Wołominie.
Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Turniej półfinałowy, z którego awans do finałów uzyskają 2 najlepsze zespoły, rozegrany zostanie przecież w Wołominie w dn. 14-15 maja. Nasi siatkarze liczą na gorący doping kibiców.

Zbigniew Milewski