Ofensywne metody pracy operacyjnej otwockich kryminalnych, doprowadziły do zatrzymania obywatela Rumunii, który usłyszał zarzut paserstwa. Następnie policjanci wkroczyli do „dziupli samochodowej” znajdującej się na terenie Józefowa. Podczas akcji kryminalni odzyskali skradziony w Holandii samochód marki Toyota Rav 4, zabezpieczyli elementy karoseryjne, moduły elektroniczne, urządzenia mogące posłużyć do kradzieży pojazdów oraz gotówkę w kwocie 3000 Euro. Prokuratura zastosowała wobec zatrzymanego mężczyzny zakaz opuszczania kraju i dozór Policji.
Kryminalni ustalili, że na terenie Józefowa przebywa mężczyzna mający związek z kradzieżą Toyoty rav 4 na terenie Holandii. Żmudna praca operacyjna opłaciła się i doprowadziła do zatrzymania 34 letniego obywatela Rumuni, który okazał się być paserem. Policjanci następnie ustalili, że skradziony samochód może znajdować się na terenie Józefowa w tzw. „dziupli”. Po krótkotrwałej obserwacji wytypowanego miejsca, przyszedł czas na zdecydowane działania. Policjanci wkroczyli do „dziupli samochodowej”, w której podczas przeszukania ujawnili skradziony w Holandii samochód m-ki Toyota rav 4. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowa, która podczas prowadzonych czynności zabezpieczyła elementy karoseryjne, moduły elektroniczne, urządzenia mogące posłużyć do kradzieży pojazdów oraz gotówkę w kwocie 3000 euro.
Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa tj. art. 291 k.k., za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Prokuratura Rejonowa w Otwocku nadzorująca postępowanie zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji.
Źródło: KPP w Otwocku
Więcej wiadomości z Mazowsza
Terytorialna Służba Wojskowa na Mazowszu – dołącz do 5MBOT!
Czołowe zderzenie osobówek w Cybulicach Małych
Nieprawidłowy transport zatrzymany na S8
Obiecali uniwersalną protezę zębową. Przysłali zabawkowe zęby
Osobówka ścięła latarnię i wylądowała w rowie
Kradli jednoślady – złodziejski duet namierzony i zatrzymany
Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa





