Policjanci odwiedzili przedszkolaków i czytali bajki o bezpieczeństwie

Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy odwiedzili wczoraj przedszkole ?Pyzy Wędrowniczki? w Wołominie. Policjanci przygotowali i udostępnili najmłodszym policyjny radiowóz, w którym prawie każdy mógł zasiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant. Nie zabrakło też pogadanki na temat bezpieczeństwa najmłodszych w okresie zbliżających się wakacyjnym. W ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? policjantka przeczytała bajkę o bezpieczeństwie.

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku z chwilą zbliżającego się zakończenia roku szkolnego policjanci wołomińskiej Komendy Policji podjęli działania mające na celu edukację dzieci i młodzieży w kwestiach ich własnego bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym. Oficer prasowy wołomińskiej Komendy asp. szt. Tomasz Sitek, st. asp. Aneta Borowiec ? dzielnicowa Miasta Wołomin, odwiedzili publiczne przedszkole nr 2 w Wołominie ? ?Pyzy Wędrowniczki?, gdzie przegotowali i udostępnili dla dzieci specjalny policyjny radiowóz, który każde dziecko mogło zobaczyć od środka i poczuć się jak prawdziwy policjant, czasami też jak osoba zatrzymana w specjalnie do tego celu przystosowanej przestrzeni, gdzie przeważnie policjanci przewożą ?niegrzecznych ludzi?.

Policjanci dodatkowo rozmawiali i zadawali pytania dzieciom oraz ich opiekunom, nie tylko te dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym w podróży, w domu i na podwórku lecz przede wszystkim w okresie zbliżających się wakacji. Policjantka – dzielnicowa w ramach akcji ?Cała Polska czyta dzieciom? przeczytała bajkę o bezpieczeństwie najmłodszych. Kolejny już raz należy stwierdzić, że nawet najmłodsze dzieci i ich opiekunowie posiadają dużą wiedzę na temat naszego wspólnego bezpieczeństwa i pracy Policji.

ts/ab

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.