Policjanci reagują w każdej sytuacji i nie boją się użyć broni

Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy od dłuższego czasu prowadzą działania ukierunkowane w ograniczenie i zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie powiatu wołomińskiego.  Działania takie prowadzone były również w dniu 1 marca 2016r. Oprócz policjantów wołomińskiej Komendy na naszym terenie służbę pełnili również policjanci warszawskiej drogówki nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Podczas tych działań policjanci dwukrotnie używali służbowej broni palnej w związku z podejmowanymi interwencjami.

Około godziny 15:00 w miejscowości Jasienica policjanci warszawskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli osobowe  DAEWOO.  Kierujący zignorował dawane przez policjanta sygnały, zmienił kierunek jazdy próbując najechać policjanta, w wyniku czego ten został potrącony. W trakcie podjętego pościgu za pojazdem, policjant oddał kilka strzałów w tym strzały ostrzegawcze w górę, a następnie  w kierunku tylnych opon pojazdu.  Po zablokowaniu toru jazdy uciekającego pojazdu, po wybiciu szyby w drzwiach pojazdu i zastosowaniu chwytów transportowych funkcjonariusze  zatrzymali : ARKADIUSZ O. lat 20, (stan trzeźwości:  1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) oraz pasażera  lat 25 ? trzeźwy.  Mężczyźni zostali doprowadzeni do KP Tłuszcz gdzie pasażer samochodu  został przesłuchany w  charakterze świadka a  ARKADIUSZ O. został zatrzymany  i osadzony w policyjnej celi do dyspozycji KP TŁUSZCZ. Sprawdzenie w policyjnej bazie Kamila O. wykazało,  że ten był już karany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prokurator Rejonowy w Wołominie zastosował na wniosek Komendanta KP Tłuszcz środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec Arkadiusza O. podejrzanego o czyn z art. 178§1KK tj. kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości ? 1,1 promila  oraz o czyn z art. 223§1KK. ( czynna napaść na funkcjonariusza publicznego).

Około godziny 15:40 dzielnicowy wołomińskiej  Wołomin miejscowości Ciemne w trakcie powrotu po służbie do miejsca zamieszkania będąc po cywilnemu zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Nissan Murano, którego sposób jazdy wskazywał na to, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu pojazdu policjant podszedł do kierującego przedstawiając mu się oraz okazując legitymację służbową następnie włożył rękę przez otwarte drzwi do środka pojazdu w celu wyjęcia kluczyków. W tym momencie kierujący gwałtownie ruszył przycinając  policjantowi rękę drzwiami oraz przejeżdżając mu kołem pojazdu po prawej nodze. W celu udaremnienia dalszej jazdy kierującemu  policjant – dzielnicowy oddał w kierunku pojazdu jeden strzał ze swojej broni służbowej trafiając w tylne lewe koło pojazdu. Mimo to kierujący kontynuował dalszą ucieczkę. Policjant za pośrednictwem dyżurnego wołomińskiej Komendy poinformował o kierunku ucieczki kierującego nissanem.  W miejscowości Radzymin  pojazd został zatrzymany przez umundurowanych funkcjonariuszy z KP Radzymin. Po wylegitymowaniu kierowcą okazał się  35-latek. Mężczyzna był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się iż wymieniony kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania w drodze decyzji administracyjnej. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierujący został zatrzymany do dyspozycji Komisariatu Policji w Radzyminie. Policjant z urazem  nogi oraz ręki został przewieziony do szpitala. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie zastosował wobec Sławomira P. lat 36 dozór dwa razy w tygodniu w związku z naruszeniem w dniu 01.03.2016r. w miejscowości Ciemne nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji tj. o czyn z art. 222 par. 1 k.k. oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo cofnięcia uprawnień do prowadzenia pojazdów na mocy decyzji właściwego organu tj. o czyn z art. 180a k.k.

 Policjanci zapowiadają kontynuacje działań i reakcje na każde przestępstwo i wykroczenie.

ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.