Policjanci zatrzymali do kontroli 31-latka, którego sposób jazdy od razu wzbudził podejrzenia. Badanie wykazało prawie 4 promile alkoholu. Funkcjonariusze stanowczo reagują na tak nieodpowiedzialne zachowania. Przypominamy, że alkohol w połączeniu z jazdą na rowerze to realne zagrożenie – zarówno dla samych kierujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Śmiertelny wypadek w Chmielewie. 40‑letni kierowca zginął na miejscu
Wczoraj (18.05) około godziny 15:25 w Chorzelach na ul. Witosa, funkcjonariusze przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 31 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów rowerów, wydany przez przasnyski sąd.
Nietrzeźwemu cykliście przasnyscy policjanci zakazali dalszej jazdy, sporządzili również stosowną dokumentację. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.
st. asp. Grzegorz Szymański / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Uciekał przed Policją przez dwa powiaty. Po 50‑kilometrowym pościgu 24‑letni kierowca Volvo został zatrzymany
Bus stanął w ogniu na S8. Kierowca walczy o życie po dramatycznym wypadku
26 wypadków, w tym 10 z udziałem hulajnóg elektrycznych. Policja podsumowuje długi weekend
Nietrzeźwy kierujący hulajnogą elektryczną doprowadził do zdarzenia drogowego
Czarny bilans długiego weekendu na drogach powiatu żyrardowskiego. 4 osoby ranne, podróżujący hulajnogą w ciężkim stanie, pijany kierowca zatrzymany.
Tragiczny wypadek drogowy w Gostyninie. Nie żyje 88‑letnia kobieta
Miał 3 promile i dwa zakazy. Przed policjantami schował się w zbożu
Pijackie roszady w dymiącym aucie, czujna mieszkanka oraz szybka akcja policjantów
4 kilogramy narkotyków zabezpieczone przy ulicy Brzeskiej przez operacyjnych z Pragi Północ
Kierował pod wpływem narkotyków, posiadał mefedron i spowodował kolizję z autobusem
Grupa Orzeł kolejny raz uderza w przestępczość samochodową w powiecie wołomińskim
Prokuratura chce aresztu dla kierowcy po śmiertelnym wypadku na DW631. Zginęły dwie osoby.
Uwaga na dzikie zwierzęta na drodze – kolejne zdarzenie z ich udziałem
Wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego i motocykla typu cross

