Funkcjonariuszki jadące na służbę, przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli, zauważyły rozbity pojazd, a w nim dwóch mężczyzn. Jeden miał ponad 3 promile alkoholu, drugi nieco ponad 2,5 jednak żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Obaj zostali zatrzymani.
To kolejny przykład tego, że policjantem jest się 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Policjantki odbywające staż w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie w niedzielny wieczór jechały na służbę. Przy ulicy Słonecznej w Lesznowoli zauważyły uszkodzonego chevroleta stojącego częściowo na jezdni, a w nim dwóch mężczyzn. Silna woń alkoholu oraz bełkotliwa mowa obydwu panów nie pozwalała na ustalenie co dokładnie się wydarzyło. Policjantki niezwłocznie powiadomiły o zdarzeniu oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Lesznowoli, a ten pod wskazany adres skierował umundurowany patrol pełniący nocną zmianę. Badaniu na zawartość alkoholu poddano obydwu mężczyzn. 38-latek siedzący za kierownicą pojazdu wydmuchał ponad 3 promile alkoholu, jego 24-letni kolega siedzący na fotelu pasażera ponad 2,5. Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Wyraźny stan nietrzeźwości zatrzymanych, przez długi czas nie pozwalał funkcjonariuszom na przeprowadzenie czynności z ich udziałem. Kiedy obydwaj odzyskali siły przypomnieli sobie, co wydarzyło się feralnego wieczoru.
38-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Piasecznie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Nietrzeźwa 49-latka wiozła syna na kurs nauki jazdy
Aresztowany za kradzież zuchwałą
Zatrzymany z mefedronem podczas kontroli drogowej
Poważny wypadek na DK10 w Dzierzążni. Ford zderzył się z ciężarowym Volvo, 20-latka zabrał śmigłowiec LPR
Kolejny alarm na składowisku przy Łukasiewicza 11. Beczka leżała między zbiornikami, wokół był czerwony płyn
Kolizja dwóch pojazdów, w tym policyjnego radiowozu
13‑latek na hulajnodze i 25‑letni rowerzysta ranni w dwóch wypadkach
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 51-letniego mężczyzny
Policyjna interwencja w trosce o najmniejszych. Policjanci i strażacy uratowali dwa młode kocięta
Zderzenie osobówki z dźwigiem Tramwajów Warszawskich. Kierowca trafił do szpitala
Zatrzymany za kradzież pojazdu miał o wiele więcej na sumieniu. 40‑latek tymczasowo aresztowany
Wypadek na trasie S7. W samochodzie ujawniono narkotyki
Driftował na rondzie. 19‑latek stracił prawo jazdy
„Może być pięć tysięcy na załatwienie sprawy?” – pijany kierowca z zarzutami za próbę wręczenia łapówki
