Pomocna dłoń dla przedsiębiorców

?Pomocna dłoń dla przedsiębiorców? – to trzecia, zorganizowana w Wołominie w marcu, konferencja skierowana do przedsiębiorców. Jej organizator, Gmina Wołomin, skupił się na problematyce pozyskiwana i wykorzystania funduszy unijnych.

Często nie wiemy, jak, kiedy i gdzie rezygnujemy ze składania wniosków i nie ubiegamy się o fundusze unijne. Twórcy konferencji ?Pomocna dłoń dla przedsiębiorców? wyszli naprzeciw tego rodzaju problemom. Prelegenci mówili o tym w jakie działania można będzie się jeszcze zaangażować pisząc wnioski o unijne dofinansowanie. Zwracali uwagę na to, co powinien zawierać składany projekt, aby mógł uzyskać jak najwyższą punktację. Mówiono o możliwościach wsparcia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Takie spotkania, to zdaniem organizatorów, szansa ożywienia gospodarczego.
Podczas konferencji odbyły się warsztaty tematyczne. zainteresowani mogli poznać ABC Przedsiębiorcy oraz ogólne zasady aplikowania o środki z RPO WM na lata 2007-2013.
Piotr Uściński, starosta wołomiński zwracając się do przedsiębiorców wspomniał o zawiłościach prawnych i biurokratycznych, które stanowią trudną do pokonania barierę na drodze rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. – Życzę Państwu, aby kontakty z urzędami były konkretne i krótkie ? powiedział zwracając się do uczestników konferencji.
W drugiej części odbyły się warsztaty tematyczne poprowadzone przez przedstawicieli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie oraz Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Spotkanie zakończyła dyskusja z udziałem zaproszonych gości oraz wymiana doświadczeń.

tur