Ponad 400 tys. zł dla ratownictwa wodnego w województwie mazowieckim

Ponad 400 tys. zł dla ratownictwa wodnego w województwie mazowieckim

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski podpisał dziś umowy z 14 jednostkami, które wykonują działania, z zakresu ratownictwa wodnego w województwie mazowieckim. Dotacja na łączną kwotę 404 tys. zł pomoże zapewnić bezpieczeństwo oraz umożliwi utrzymanie gotowości ratowniczej i operacyjnej na obszarach wodnych Mazowsza.

Dofinansowanie otrzymali:

 1. Ochotnicza Straż Pożarna – Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim na kwotę 59 400,00 zł, która zostanie wykorzystana in. na: prowadzenie dyżurów interwencyjnych,  konserwacje, przeglądy i remonty sprzętu ratowniczego należącego do Stowarzyszenia.
 2. Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu na kwotę 65 082,00 zł, która zostanie wykorzystana m.in. na: zakup samochodu ratowniczego i platformy ratowniczej.
 3. Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Piasecznie na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana m.in na: dyżury Patroli Zespołowych, Ratownika Dyżurnego, Koordynatora Ratownictwa Wodnego oraz Koordynatora sprzętu ratowniczego i technicznego.
 4. Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana na przeprowadzenie weekendowych dyżurów interwencyjnych.
 5. Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Zegrzu Południowym na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana na: wynagrodzenie ratowników zawodowych oraz zakup paliwa do środków transportu ratowniczego należącego do Stowarzyszenia.
 6. Żyrardowskie Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowiem Ratunkowym w Żyrardowie na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana in. na: zakup pasa ratowniczego oraz sań ratowniczych wodno-lodowych.
 7. Stowarzyszenie „Wodna Służba Ratownicza” w Milejowicach na kwotę 12 196,00 zł, która zostanie wykorzystana m.in na: patrole ratownicze oraz zakup torby R1 wraz z deską ortopedyczną i szynami Kramera.
 8. Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Białobrzegach na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana na: dyżury ratownicze oraz zakup paliwa do środków transportu ratowniczego należącego do Stowarzyszenia.
 9. Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Pułtusku na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana na organizację patroli ratowniczych.
 10. Nowodworskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Nowym Dworze Mazowieckim na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana in. na: zakup portu pod skuter wodny, zestawu PSP R1 oraz pasów ratowniczych typu Węgorz.
 11. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Radomiu na kwotę 17 322, 00 zł, która zostanie wykorzystana in. na: zakup radiotelefonów, bojek oraz kamizelek asekuracyjnych.
 12. Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana in. na: organizacje dyżurów ratowniczych i zakup zestawu łączności oraz kamizelek asekuracyjnych.
 13. Ciechanowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Ciechanowie na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana na: patrole ratownicze oraz zakup paliwa do środków transportu ratowniczego należącego do Stowarzyszenia.
 14. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe „WOPR-OS” w Ostrołęce na kwotę 25 000,00 zł, która zostanie wykorzystana in. na: dyżury ratownicze oraz zakup paliwa do środków transportu ratowniczego należącego do Stowarzyszenia.

Joanna Bachanek – Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Więcej informacji z Mazowsza

Walne Stowarzyszenia Metropolia Warszawa

Walne Stowarzyszenia Metropolia Warszawa

13 czerwca odbyło się walne zgromadzenie członków Walnego Stowarzyszenia Metropolia Warszawa. Prezesem ponownie został Michał Olszewski, były wiceprezydent Warszawy. Do zarządu tej organizacji [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 17 do 21 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Profesjonalny program inkubacji startupów – Platforma Startowa Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis”

Profesjonalny program inkubacji startupów – Platforma Startowa Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis”

Informujemy o możliwości  wzięcia udziału w profesjonalnym programie inkubacji startupów – Platforma Startowa Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis” Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od  13 do 21 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data rozpoczęcia [...]
0 komentarzy
Samorząd Mazowsza nagrodzi startupy

Samorząd Mazowsza nagrodzi startupy

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Startuj z Mazowsza”. Pula nagród to 90 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca br. To już 6. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.