Ponad stu policjantów szukało zaginionych nastolatek

Podczas kontroli odzyskali przywłaszczony pojazd

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej policjanci z Wilgi odnaleźli trzy nastolatki, które samowolnie opuściły ośrodek socjoterapeutyczny. Dziewczęta nie miały przy sobie telefonów i nie znały okolicy. Z zebranych informacji wynikało, że jedna z nich nie czuje się dobrze. Szybka wymiana informacji, ponad stu funkcjonariuszy zaangażowanych w akcję, wsparcie druhów OSP i strażaków PSP, a także godna uznania postawa obywateli, którzy przekazywali informacje na temat miejsc, gdzie były widziane nastolatki, przyczyniły się do ich odnalezienia.

Wczoraj przed godz. 19 do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie, że trzy nastolatki (15,16, 18 lat) samowolnie opuściły ośrodek socjoterapeutyczny w Wildze. Z przekazanych informacji wynikało, że jedna z nich jest w kryzysie psychicznym. Z dziewczętami nie było żadnego kontaktu, ponieważ nie zabrały ze sobą telefonów. Policjanci musieli działać szybko, ponieważ zapadał zmrok.

Policjanci ustalili rysopisy nastolatek, które dyżurny komendy przekazał wszystkim patrolom znajdującym się w służbie. W komendzie ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą. Powiadomiono sąsiednie jednostki policji. Policyjny pies podjął trop. Zaplanowano także użycie drona. Wsparcia policjantom udzielili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Garwolina oraz druhowie ochotniczych straży pożarnych. Nieoceniona okazała się postawa mieszkańców powiatu garwolińskiego, którzy przekazali policjantom wiele cennych informacji na temat miejsc, gdzie były widziane nastolatki. Dzięki temu dowodzący akcją mógł przekierować siły i środki w okolice tych miejsc.

Dzięki współpracy wielu służb, mieszkańców oraz lokalnych mediów policjanci około godz. 22:45 odnaleźli dziewczęta prawie 10 km od miejsca zaginięcia. Funkcjonariusze przekazali nastolatki pod opiekę służb medycznych i opiekunów z ośrodka.

Źródło: Policja Mazowiecka

Więcej wiadomości z Mazowsza

Szybko zapomniał o swojej deklaracji

Szybko zapomniał o swojej deklaracji

Nie miał prawa jazdy, był po alkoholu i doskonale wiedział, że nie powinien prowadzić, dlatego zapewniał policjanta, że nie zamierza wsiadać za kierownicę. [...]
0 komentarzy

Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez otwocką drogówkę. 57-letni obywatel Ukrainy nie dość, że wsiadł za kierownicę Renault pod wpływem alkoholu, to [...]
0 komentarzy
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego

Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór, 22 czerwca, w okolicach miejscowości Charzyny w gminie Raciąż. W zdarzeniu uczestniczyły dwa motocykle typu cross. [...]
0 komentarzy

19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu

W miniony weekend, od 19 do 21 czerwca 2026 r., na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 19 wypadków drogowych, w których 22 osoby [...]
0 komentarzy

Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia Audi i Renault, do którego doszło w sobotę wieczorem na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Kupientyńskiej w [...]
0 komentarzy

Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki

20 czerwca  przed godz. 14:00 w miejscowości Głódki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby doznały obrażeń ciała i [...]
0 komentarzy
Kolizja ucieczka i blisko 1.7 promila alkoholu

Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją

Pijany kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka Volkswagena. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 48-latka prawie 2 promile. [...]
0 komentarzy
Zdarzenie z udziałem motocyklisty - apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło podczas minionego weekendu na terenie [...]
0 komentarzy
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto

Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tarczynie, w trakcie patrolu zwrócili uwagę na Toyotę z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Okazało się, że pojazd widnieje w [...]
0 komentarzy
Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila

Groźna kolizja na ul. Płockiej. Sprawca miał 3,5 promila

Miał 3,5 promila alkoholu w organizmie, jednak zdecydował się na jazdę samochodem i doprowadził do zderzenia z motocyklem. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Mieszkaniec [...]
0 komentarzy
Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem

Straż Ochrony Kolei ostrzega przed trainsurfingiem

Straż Ochrony Kolei alarmuje o zagrożeniu związanym z tzw. trainsurfingiem, czyli podróżowaniem na dachach pociągów lub innych elementach zewnętrznych składów. Choć zjawisko to [...]
0 komentarzy
Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień intensywnych działań na drogach regionu

Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień działań na drogach regionu

Ponad 855 ujawnionych wykroczeń, blisko 900 skontrolowanych pojazdów, 16 zatrzymanych praw jazdy i 47 dowodów rejestracyjnych — to efekt tygodniowych działań Mazowieckiej Grupy [...]
0 komentarzy

Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila- mężczyzna trafił do aresztu

Policjanci z otwockiej drogówki, podczas kolejnych działań pod kryptonimem „Trzeźwość” prowadzonych na terenie gminy Kołbiel, zatrzymali 43-latniego kierowcę Seata. Mężczyzna nie tylko miał [...]
0 komentarzy

Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika

Doskonale skoordynowane działania operacyjnych, kryminalnych i dzielnicowych z północnopraskiej komendy, w rejonie ul. Brzeskiej, poprzedzone szczegółową analizą aktywności osób z lokalnego środowiska, zakończyły [...]
0 komentarzy
Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala

Skok do wody na dawnej żwirowni zakończył się dramatem. 32-latek trafił śmigłowcem LPR do szpitala

Groźne zdarzenie nad wodą w miejscowości Trzcianka w powiecie wyszkowskim. W sobotę, 20 czerwca, około godziny 15:30 służby ratunkowe zostały wezwane na teren [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.