Poradnik dla narciarzy

Niezależnie od tego jak dobrymi  narciarzami jesteśmy i jak często na narty wyjeżdżamy, warto każdorazowo zadbać o właściwe przygotowanie.

Ogólna forma i kondycja są bardzo ważne, dlatego o sprawność fizyczną warto dbać przez cały rok.  Jednak, jazda na nartach wymaga dodatkowego przygotowania, chociażby po ty, by uniknąć kontuzji i aby wyjazd był przyjemnością dla naszego ciała, a nie zmęczeniem organizmu z uwagi na zakwasy i bolące mięśnie.
Wiele fitness klubów oferuje zajęcia, które mają pozwolić nam przygotować się do białego szaleństwa. Dla tych, którzy poważnie myślą o zbadaniu swojego ciała i profesjonalnym przygotowaniu, nie tylko do jazdy na nartach, ale do każdego innego wysiłku fizycznego, Uzdrowisko Nałęczów oferuje specjalne miejsce temu dedykowane – Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki.
To miejsce, w którym połączono innowacyjność technologii usprawniania pracy układu krążenia oraz rehabilitacji narządu ruchu, co daje niezwykłą szansę dla tych, którzy są już po urazach ortopedycznych, jak również dla tych, którzy takich urazów chcą uniknąć.
Kierownik Działu Fizjoterapii w nałęczowskich Werandkach, Marcin Trębowicz radzi, z jakich zabiegów warto skorzystać, aby właściwie przygotować ciało do jazdy na nartach: – Po pierwsze należy zbadać siłę mięśniową kończyn dolnych oraz ich moc, bowiem odpowiednia siła i moc, pozwoli zmniejszyć ryzyko urazów. Podczas jazdy na nartach narażeni jesteśmy głównie na urazy aparatu więzadłowego stawu kolanowego, tj. więzadła krzyżowego przedniego oraz więzadła piszczelowego. O stabilności tego stawu, decyduje również przygotowanie mięśni czworogłowych i kulszowo-goleniowych. Równie istotne jest przygotowanie motoryczne całego ciała, w tym gorsetu mięśniowego tułowia i brzucha.
W Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki można wykonać pełną diagnostykę tzn. badanie siły mięśniowej na urządzeniu BIODEX 4 oraz próbę mocy na urządzeniu Power Squad Keisser. Wszystkie badania są obiektywizowane, omawiane oraz dodatkowo można wzmacniać deficyty wykryte na badaniach.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.