Powiat Wołomiński oferta dla inwestorów

Pierwsza z cyklu konferencji, zorganizowanych przez Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury, skierowanych do potencjalnych inwestorów na terenie gmin powiatu wołomińskiego, odbyła się w poniedziałek 29 września w Radzyminie.

W konferencji uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie z Klembowa, Dąbrówki, Marek i Radzymina, którzy zaprezentowali ogólne kierunki rozwoju swoich gmin. Każda z gmin, we właściwy sobie sposób, przygotowała prezentacje skierowane do potencjalnych inwestorów, obecnych na konferencji.
Z dużym zainteresowaniem zebranych spotkało się wystąpienie Janusza Piechocińskiego (współorganizatora konferencji), posła na Sejm RP, który zaprezentował bieżącą analizę sytuacji, w jakiej znajduje się rynek budowlany. Prelegent wskazał obecne tendencje i zagrożenia, na jakie narażeni są developerzy.
– To pierwsze tego typu spotkanie, jakie zorganizowaliśmy. Chcemy w ten sposób przybliżyć inwestorom nasz powiat. Skierowaliśmy zaproszenia na tę konferencję również do inwestorów z innych powiatów. Takie spotkania dają przedsiębiorcom możliwość zdobycia wiedzy na temat działań w poszczególnych gminach. Warto, przygotowując się do nabycia gruntów wiedzieć, gdzie w pobliżu będzie droga, a gdzie szkoła czy przedszkole. Warto też wiedzieć, jakie tereny gminy planują przeznaczyć pod inwestycje ? mówi Jacek Domański, prezes Mazowieckiego Forum Biznesu, Nauki i Kultury, które konferencję zorganizowało wspólnie z posłem Piechocińskim.
Po konferencji Janusz Piechociński stwierdził, że jest zadowolony ze spotkania. – Poprzez takie spotkania buduje się społeczeństwo obywatelskie. Polska polityka idzie w kierunku personifikacji, a społeczeństwu potrzebna jest informacja. Dziękuję wójtom i burmistrzom za rzeczową prezentację swoich gmin. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie a w sposób szczególny dziękuję Burmistrzowi Radzymina i Pani Dyrektor Miejskiej Sali Koncertowej Biblioteki Publicznej w Radzyminie za to, że chcieli nas u siebie gościć ? powiedział w rozmowie z nami Janusz Piechociński.
Kolejne spotkanie planowane przez Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury wspólnie z Posłem Januszem Piechocińskim zaplanowane jest na 27 października. Odbędzie się ono w Sali Widowiskowej Gimnazjum w Zielonce. Swoje gminy zaprezentują burmistrzowie: Ząbek, Zielonki, Kobyłki, Wołomina i Tłuszcza. Więcej informacji na temat konferencji w następnym wydaniu ?Życia?.

Teresa Urbanowska