Powspominajmy dawny Wołomin

8 kwietnia Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich „Dom nad Łąkami” w Wołominie zaprasza na spotkanie pt. „Wspomnienie o dawnym Wołominie”. Start imprezy o godzinie 18.00. Wieczór wspomnieniowy odbędzie się w ramach obchodów Dni Wołomina.

Każdy z nas lubi powspominać dawne czasy… Przyjemnie słucha się też opowieści o wydarzeniach, w których nie braliśmy udziału bowiem nie było nas jeszcze na świecie. Jak słusznie stwierdził Elias Canetti (poeta i dramaturg, laureat Nagrody Nobla) ?Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija.? Warto zachowywać wspomnienia, dzielić się nimi z innymi ludźmi. Warto też mieć wiedzę na temat historii miasta, w którym mieszkamy. Właśnie ze wspomnień, zarówno tych pisanych jak i przekazywanych słownie, wiemy o sławach związanych z naszym miastem, a było ich sporo (między innymi Wiera Gran, Bohdan Wodiczko, Czesław Miłosz i oczywiście Nałkowscy), o tramwajach konnych jeżdżących wołomińskimi ulicami, o filmie batalistycznym kręconym na terenie Mironowych Górek w 1934 roku, o miejscach, których już nie ma, po prostu o tym jak kiedyś się żyło w tym mieście.
Ciekawych faktów o dawnym Wołominie będzie można się dowiedzieć podczas piątkowego spotkania w Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich. Wspomnienia o Wołominie czytać będą Monika Kisła ? aktorka, znana w powiecie animatorka akcji kulturalnych i Jerzy Łazewski ? aktor teatralny i filmowy.
Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Dni Wołomina pod patronatem Burmistrza Wołomina.
Należy dodać, iż działalność kulturalna Muzeum w 2011 roku jest finansowana przez firmę  Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. Oddział NAFTGAZ w Wołominie.

Sylwia Kowalska