28 września w niedzielę, kilka minut po godzinie 14 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali z samochodami ciężarowymi w Kamieńszczyźnie (gm. Rybno).
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że palą się samochody ciężarowe, naczepy oraz kontener morski z wyposażeniem warsztatowym stojące na placu.
Strażacy niezwłocznie przystąpili do gaszenia ognia dwoma strumieniami wody oraz dwoma strumieniami piany gaśniczej. Dzięki szybkim i dobrze skoordynowanym działaniom straży pożarnej pożar po 20 minutach od przybycia pierwszego samochodu strażackiego pożar został uznany za opanowany i niezagrażający innym obiektom.


W akcji gaśniczej poza czterema samochodami z sochaczewskiej JRG PSP brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Rybno: OSP Cypriany, OSP Erminów, OSP w Jasieńcu, OSP Matyldów OSP Rybno, OSP Wężyki, a także OSP KSRG Młodzieszyn – w sumie 13 samochodów i 59 strażaków.
źródło, wideo i zdjęcia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Oszustwo przez Internet na kwotę 400.000 zł
Dramatyczna akcja ratunkowa na zamarzniętym akwenie. Strażacy ruszyli na pomoc uwięzionej dzikiej gęsi
Kolejna ofiara sezonu grzewczego. Śmiertelny pożar domu.
Pożar sadzy przerodził się w pożar dachu. Nocna akcja strażaków w Stanisławowie Drugim
Zastraszyli 16-latka przedmiotem przypominającym maczetę i okradli go [wideo]
O krok od tragedii w Malanowie. Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym – dramatyczna walka strażaków z ogniem i dymem
Chwile grozy na trasie S7. Samochód stanął w płomieniach podczas porannego ruchu
Dramatyczny poranek na lokalnej drodze. Auto wpadło do rowu – jedna osoba trafiła do szpitala
Zarzuty w śledztwie w sprawie wypadku na skrzyżowaniu ul. Zamienieckiej i Grochowskiej w Warszawie 19 stycznia 20256 r.
Pijany z dożywotnim zakazem i narkotykami wpadł w ręce drogówki
Dwa tymczasowe areszty za usiłowanie kradzieży z włamaniem Dacii
Policjanci wynieśli nieprzytomnego mężczyznę z pożaru
Policja poszukuje świadków kradzieży i wykroczeń
Mając 2,7 promila potrącił kobietę na pasach i uciekł z miejsca zdarzenia [wideo]


