Wieczór 3 lutego w Elżbietowie (gm. Teresin) zamienił się w dramatyczną walkę z żywiołem. O godzinie 19:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego. Już pierwsze informacje wskazywały, że sytuacja może być poważna. Na miejscu szybko okazało się, że to nie był zwykły pożar — płomienie były w pełni rozwinięte i obejmowały cały obiekt.
Gdy pierwsze zastępy straży pożarnej dotarły do Elżbietowa, ogień szalał z ogromną siłą. Budynek stał w płomieniach, a kłęby gęstego dymu unosiły się wysoko w nocne niebo. W każdej chwili mogło dojść do przerzutu ognia na sąsiedni budynek mieszkalny, co oznaczałoby realne zagrożenie dla życia i dobytku mieszkańców.

🚒 Pierwsze minuty: szybkie natarcie i obrona domu
Strażacy natychmiast przystąpili do działań. W pierwszej fazie akcji podano dwa prądy wody — jeden w natarciu na płonący budynek, drugi w obronie pobliskiego domu. Sytuacja była dynamiczna, a płomienie nie odpuszczały.
W miarę przybywania kolejnych jednostek dołożono kolejne dwa strumienie wody, intensyfikując działania gaśnicze. Walka z pożarem trwała w trudnych warunkach: noc, zadymienie i wysoka temperatura sprawiały, że strażacy pracowali na granicy wytrzymałości.
🏚️ Ogień pochłonął cały obiekt
Pożar obejmował cały budynek gospodarczy — skala zniszczeń była ogromna. W dalszym etapie działań konieczne było przeprowadzenie prac rozbiórkowych, aby dotrzeć do zarzewi ognia i uniemożliwić ponowne rozgorzenie. Pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej, która pozwoliła wykryć ukryte źródła wysokiej temperatury.
🚁 Podnośnik i dron w akcji
Do działań wykorzystano również podnośnik hydrauliczny, który umożliwił prowadzenie skutecznych działań z wysokości — tam, gdzie płomienie były najbardziej agresywne. Z powietrza sytuację kontrolował także dron wyposażony w kamerę termowizyjną, dzięki któremu możliwe było precyzyjne lokalizowanie miejsc największego zagrożenia i skuteczniejsze planowanie dalszych działań.
👨🚒 Wielka mobilizacja sił i środków
W akcji gaśniczej udział wzięło aż 11 samochodów pożarniczych oraz 47 strażaków. Na miejscu pracowały zastępy z:
- JRG PSP Sochaczew (3)
- OSP Budki Piaseckie (3)
- OSP Mikołajew Mazowsze
- OSP Szymanów (2)
- OSP Teresin (2)
To była akcja wymagająca ogromnego zaangażowania, koordynacji i pełnej determinacji. Dzięki sprawnym działaniom służb udało się obronić budynek mieszkalny, który był realnie zagrożony.
Więcej wiadomości z Mazowsza
Śmiertelny wypadek w miejscowości Chyliny, gmina Szelków. Ofiarami 3 osoby jadące na dializy
Znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów i ratowników medycznych próbujących jej pomóc
Zderzenie osobówek na DK-57. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Pożar w Elżbietowie. Ogień pochłonął budynek gospodarczy. Walka o ocalenie domu mieszkalnego
Groził bratu pozbawieniem życia, został tymczasowo aresztowany
Akt oskarżenia Prokuratury w sprawie znęcania się nad psem poprzez pozostawienie go w aucie
Złodzieje luksusowych aut zatrzymani – trzech obywateli Rumunii tymczasowo aresztowanych
Pieniądze i biżuteria powrócą do właścicielki, podejrzany tymczasowo aresztowany
Rozbój z użyciem miotacza gazu i kwasu butanowego
Nocne wykolejenie pociągu z olejem napędowym
Chwila nieuwagi na niestrzeżonym przejeździe, która mogła kosztować życie. Toyota uderzyła w szynobus
Niebezpieczny poślizg na zaśnieżonej drodze. Kolejny wypadek z udziałem pieszej
Zauważyć, zatrzymać się, pomóc
„Odbierak” wpadł na gorącym uczynku! Skuteczna i szybka reakcja policji

