Pracowity weekend UKK Huragan Wołomin

Pierwszy weekend czerwca należał do jednych z najbardziej pracowitych w tym sezonie. Zawodnicy UKK Huragan Wołomin podzieleni na 4 grupy reprezentowali Wołomin w różnych zakątkach Polski z niemałymi sukcesami.Grupa szosowców wystartowała w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Pucharze Polski w Niwkach, gdzie w jeździe indywidualnej na czas Mikołaj Nowacki zajął trzecie miejsce wśród młodzików. Kamil Lach zdobył 35. miejsce (na 57), a Aleksandra Lach ? juniorka młodsza, 39 miejsce (na 47). W konkurencji ze startu wspólnego na 30 km młodzicy – Mikołaj Nowacki i Kamil Lach uplasowali się kolejno na 29 i 30 pozycji (na 69), Aleksandra na dystansie 60 km ? 20 pozycja. Start w zawodach możliwy był dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Wołominie.
MTB ? eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Puchar Polski w Tuchowie: Kinga Matuszewska – m. 13, Michał Petryszyn – m. 16; w kat. junior; Trener Patryk Białek – 2 miejsce w kat. amator; Poland Bike Marathon w Urszulinie: Aleksandra Krzemińska w kategorii D2 stanęła na najwyższym stopniu podium, a jej klubowy kolega Janek Żegota w kategorii C4 zdobył brąz, Karol Świdwa (5 m. kat. C2), Krystian Górski (8 m. kat. C3).
We Franciszkowoe (gm. Tłuszcz) rywalizowali licencjonowani zawodnicy na rowerach szosowych w Kross Road Tour. Na dystansie 15 km Maciej Petryszyn wywalczył drugą lokatę. W kategorii młodzik, na dystansie 27 km Konrad Kacprzak ? 8 pozycja. Zawody ukończył także Jakub Zach, który na dystansie 1/2 Pro (47 km) w kategorii FM20 zajął wysokie 5 miejsce. Trener Sylwester Matusiak w kategorii MM30 na dystansie Pro (103 km) zajął 8 miejsce. Po kraksie zawodów nie ukończył Bartek Zach.