Przedsezonowy sprawdzian siatkarzy Huraganu

W miniony weekend (19 – 20 września) na hali UCSiR przy ul. Hawajskiej nr 7 w Warszawie na Ursynowie rozegrano ciekawy, I Turniej towarzyski ?Metro Volley Cup? z udziałem czterech drużyn, w tym II – ligowych: MUKS ?Huragan? Wołomin oraz KS Metro Warszawa.

? Bardzo cieszy wygrana w turnieju. Zmierzyliśmy się z ogranymi drużynami, wśród których były: trzecioligowe LESAN Halinów oraz i KKS Kozienice, a także drugoligowe KS Metro Warszawa. Chłopaki fajnie się spisywali. Jest to już końcówka przygotowań do nowego sezonu. Na pochwałę zasługuje libero naszego zespołu Konrad Małek oraz atakujący Kajetan Kulik. Cała drużyna zagrała bardzo ambicjonalnie, żywiołowo, entuzjastycznie. Warto powiedzieć, że to dodatkowo nas uskrzydliło i poprowadziło do wszystkich zwycięstw. Drużyna jest dobrze przygotowana do nadchodzącego sezonu i czekamy z utęsknieniem i niecierpliwością na pierwszy mecz. Mamy nadzieję, że dobrze zaczniemy i pierwsze zwycięstwo będzie napędzało następne ? powiedział Daniel Kołodziejczyk, trener siatkarzy MUKS Huragan Wołomin.
Jak ustalono na wstępie, wszystkie mecze rozgrywano w systemie trzech setów z przyjęciem punktacji: za wygrane trzy sety ? 3 pkt., za dwa sety ? 2 pkt., za jeden set ? 1 pkt. W sobotnich meczach nasza drużyna zagrała następujące spotkania: ? MUKS ?Huragan? Wołomin ÷ LESAN Halinów (2:1) w setach (25:19, 25:22, 22:25) ? MUKS ?Huragan? Wołomin ÷ KKS Kozienice (2:1) w setach (21:25, 25:23 i 25:16). W niedzielę siatkarz Huraganu zmierzyli się z: ? MUKS ?Huragan? Wołomin ÷ KS Metro Warszawa (2:1), w setach (22:25, 29:27 i 23:25). Klasyfikacja końcowa Turnieju : 1. MUKS ?Huragan? Wołomin – 6 pkt; 2. LESAN Halinów – 5 pkt; 3. KS Metro Warszawa – 4 pkt; 4. KKS Kozienice – 2 pkt.
Ten turniej to ostatni sprawdzian naszej drużyny przed rozpoczynającym się 26.09.2015 r. o godz. 18:00 na hali OSiR Wołomin drugoligowym meczem sezonu 2015/2016 o awans do I Ligii. Cieszy nas ten sukces, bo to dobry prognostyk przed Ligą i jednocześnie przed określonymi dalszymi działaniami treningowymi. Gratulujemy!