Mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 54 km/h. 32-latka w Żelkowie Kolonii zatrzymali siedleccy policjanci realizujący zadania w ramach mazowieckiej grupy SPEED. Policjanci usłyszeli tłumaczenie, że mężczyzna wypalał filtr cząstek w aucie, dlatego jechał szybko.
Nadmierna prędkość, to cały czas jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mimo to wielu kierowców nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych określających dopuszczalna prędkość. Takiego kierowcę zatrzymali do kontroli policjanci siedleckiego Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED. W Żelkowie Kolonii 32-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego przekroczył prędkość o 54 km/h, jadąc w obszarze zabudowanym 104km/h. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że wypalał filtr cząstek stałych w swoim audi z silnikiem diesla.
Za przekroczenie prędkości o 54 km/h policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz przypisali do jego konta 13 punktów karnych. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 54 km/h mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.
Źródło: Policja Mazowiecka
Fot.: Andreas Lischka z Pixabay
Więcej wiadomości z Mazowsza
Elektryczny mercedes wjechał do rzeki Narew – wydobyła go grupa „Warszawa 5”
Osobówka uderzyła w betonowy przepust i dachowała
Zderzenie busa z osobówką – jedna osoba trafiła do szpitala
Dzika zwierzyna na drodze. Zdarzenie w Nowych Kucicach
Zderzenie pojazdów na DW740
Driftowanie zakończyli słonymi mandatami
Czołowe zderzenie osobówek na DK92 – cztery osoby trafiły do szpitala
Pijany kierowca uderzył w drzewo i uciekł. Wpadł wraz z kolegą, który posiadał narkotyki
Zderzenie osobówek w Ząbkach
Samochód osobowy uderzył w drzewo
Zderzenie osobówek na S8. Jedno z aut przewróciło się na bok.
Dachowanie na DK 62
Tragiczny wypadek na DK50 – zderzenie ciężarówki i dwóch osobówek
Pożar w przychodni w Kobyłce
