Przekroczyli prędkość ponad dwukrotnie – stracili już prawo jazdy

Motocyklista stracił prawo jazdy za prędkość

Kolejni kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jeden z kierowców w centrum miasta jechał 101 km/h. Na szczęście w pobliżu byli mundurowi z ostrołęckiej drogówki, którzy udaremnili „szybkim” kierowcom niebezpieczną jazdę.

„Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie” – takie słowa mundurowi z ostrołęckiej drogówki codziennie słyszą od kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, na drogach obecni są policjanci, m.in. z mazowieckiej grupy SPEED, którzy zwracają uwagę na kierowców popełniających  rażące wykroczenia.

Jeden z takich kierowców został zatrzymany wczoraj na ul. Targowej w Ostrołęce. Kierowca Forda Mustanga przy ograniczeniu prędkości do 50 jechał 101 km/h, poruszał się również bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.  Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali mu już prawo jazdy. Ponadto za przekroczenie prędkości otrzymał on mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych, a za brak zapiętych pasów mandat 100 złotowy i 5 punktów karnych.

Drugi kierowca, który zlekceważył przepisy dotyczące prędkości został zatrzymany także przez ostrołęcką drogówkę w m. Zamość. W tym przypadku kierowca volva 33-letni mieszkaniec naszego powiatu na ograniczeniu do 50 jechał 107 km/h. On rowie stracił na 3 miesiące prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Przypominamy kierowcom, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków drogowych.

Dlatego apelujemy do kierowców, aby pomimo pięknej aury dla własnego i innych bezpieczeństwa przestrzegali obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Więcej wiadomości z Mazowsza

Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej zakończyła śledztwo w sprawie śmierci 37-letniego Michała P., mieszkańca Łomży. Mężczyzna został odnaleziony martwy w głębokim rowie w [...]
0 komentarzy
Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poszukują świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło 14 czerwca br., około [...]
0 komentarzy
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni rowerzysta, który wczoraj (22.06) na ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie uderzył w pojazd Toyota. Mężczyzna nie [...]
0 komentarzy

Niebezpieczny manewr motocyklisty doprowadził do groźnego zdarzenia. Kierowca jednośladu ukarany wysokim mandatem karnym

Motocyklista doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego i odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowca pojazdu osobowego trafił do szpitala. Policjanci namierzyli sprawcę i nałożyli na [...]
0 komentarzy

Blisko 130 kg krajanki tytoniowej zabezpieczone

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Radomiu na jednej z posesji na terenie powiatu radomskiego ujawnili tytoń bez [...]
0 komentarzy
Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej

Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej

Kilka dni temu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w miejscowości Pruszyn na drodze wojewódzkiej nr [...]
0 komentarzy
Szybko zapomniał o swojej deklaracji

Szybko zapomniał o swojej deklaracji

Nie miał prawa jazdy, był po alkoholu i doskonale wiedział, że nie powinien prowadzić, dlatego zapewniał policjanta, że nie zamierza wsiadać za kierownicę. [...]
0 komentarzy

Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu przez otwocką drogówkę. 57-letni obywatel Ukrainy nie dość, że wsiadł za kierownicę Renault pod wpływem alkoholu, to [...]
0 komentarzy
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego

Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałkowy wieczór, 22 czerwca, w okolicach miejscowości Charzyny w gminie Raciąż. W zdarzeniu uczestniczyły dwa motocykle typu cross. [...]
0 komentarzy

19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu

W miniony weekend, od 19 do 21 czerwca 2026 r., na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 19 wypadków drogowych, w których 22 osoby [...]
0 komentarzy

Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia Audi i Renault, do którego doszło w sobotę wieczorem na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Kupientyńskiej w [...]
0 komentarzy

Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki

20 czerwca  przed godz. 14:00 w miejscowości Głódki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Trzy osoby doznały obrażeń ciała i [...]
0 komentarzy
Kolizja ucieczka i blisko 1.7 promila alkoholu

Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją

Pijany kierujący motorowerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka Volkswagena. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 48-latka prawie 2 promile. [...]
0 komentarzy
Zdarzenie z udziałem motocyklisty - apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło podczas minionego weekendu na terenie [...]
0 komentarzy
Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto

Poszukiwany był zarówno 46-latek jak i użytkowane przez niego auto

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tarczynie, w trakcie patrolu zwrócili uwagę na Toyotę z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Okazało się, że pojazd widnieje w [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.