Kolejni kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Jeden z kierowców w centrum miasta jechał 101 km/h. Na szczęście w pobliżu byli mundurowi z ostrołęckiej drogówki, którzy udaremnili „szybkim” kierowcom niebezpieczną jazdę.
„Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie” – takie słowa mundurowi z ostrołęckiej drogówki codziennie słyszą od kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. Żeby zapewnić bezpieczeństwo, na drogach obecni są policjanci, m.in. z mazowieckiej grupy SPEED, którzy zwracają uwagę na kierowców popełniających rażące wykroczenia.

Jeden z takich kierowców został zatrzymany wczoraj na ul. Targowej w Ostrołęce. Kierowca Forda Mustanga przy ograniczeniu prędkości do 50 jechał 101 km/h, poruszał się również bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali mu już prawo jazdy. Ponadto za przekroczenie prędkości otrzymał on mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych, a za brak zapiętych pasów mandat 100 złotowy i 5 punktów karnych.
Drugi kierowca, który zlekceważył przepisy dotyczące prędkości został zatrzymany także przez ostrołęcką drogówkę w m. Zamość. W tym przypadku kierowca volva 33-letni mieszkaniec naszego powiatu na ograniczeniu do 50 jechał 107 km/h. On rowie stracił na 3 miesiące prawo jazdy i otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.
Przypominamy kierowcom, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków drogowych.
Dlatego apelujemy do kierowców, aby pomimo pięknej aury dla własnego i innych bezpieczeństwa przestrzegali obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.
kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia
Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej
Niebezpieczny manewr motocyklisty doprowadził do groźnego zdarzenia. Kierowca jednośladu ukarany wysokim mandatem karnym
Blisko 130 kg krajanki tytoniowej zabezpieczone
Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej
Szybko zapomniał o swojej deklaracji
Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

