Przy śniadaniu o Kobyłce

W środowe przedpołudnie (15 maja) w Hotelu Gregory w Kobyłce odbyła się druga edycja spotkania śniadaniowego  „Porozmawiajmy o Kobyłce?. W spotkaniu uczestniczy coraz większa grupa przedsiębiorców.

 Po raz kolejny burmistrz Kobyłki zaprosił przedsiębiorców na spotkanie. Inicjatywa nieco luźniejszej formy spotkań chyba przypadła do gustu obu stronom, gdyż w spotkaniach uczestniczy coraz większa grupa przedsiębiorców. Podobnie jak za poprzednim razem gości przywitał burmistrz Kobyłki Robert Roguski.

roguski

? Chcielibyśmy państwu przybliżać działania jakie się dzieją na terenie naszego miasta. Część z nich wynika bezpośrednio z tego, czym zajmuje się nasz samorząd. Część natomiast nie do końca zależna jest od nas. Są bowiem pewne inwestycje rangi krajowej, które przechodzą przez nasz teren i również powinniście państwo, jako osoby prowadzące działalność gospodarczą, wiedzieć o tym co się będzie działo ? mówił do przedsiębiorców, którzy przyjęli zaproszenie.

Wiceburmistrz Piotr Grubek, przypomniał tematykę poprzedniego spotkania oraz poinformował o tym na jakim etapie realizacji są omawiane wówczas sprawy: ? W pierwszym kwartale 2014 roku PKP PLK powinna otrzymać pozwolenie na budowę inwestycji na naszym terenie. Są już wstępne koncepcje przebiegu dróg, budowy wiaduktów i tuneli. W dniu wczorajszym (14 maja) odbyło się spotkanie projektantów z mieszkańcami, głównie ulicy Orshaga, na którym omawiane były proponowane rozwiązania układów komunikacyjnych ? informował wiceburmistrz Grubek.  Dobiegają końca prace związane z budową sieci informatycznej. ? Podczas Dni Kobyłki zechcemy pokazać mieszkańcom efekty dotychczasowej pracy ? mówił Piotr Grubek.

kobyłka śniadanie

PPP ? czyli Partnerstwo Publiczno Prywatne to kolejne działania w ramach których trwają przygotowania do inwestycji. Jeśli radni, 17 maja, podejmą uchwałę zostanie ogłoszony konkurs na wybór partnera PPP. Poinformowano również o rokowaniach – formie sprzedaży nieruchomości pozwalającej oferentowi na proponowanie ceny niższej niż cena wywoławcza. Ostatnio w ramach rokowań w Kobyłce sprzedane zostały trzy działki przy ulicy Majdańskiej. Miasto przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na sprzedaż pałacyku na osiedlu Źródnik. Pałacyk jest wpisany do rejestru zabytków. Dla części przedsiębiorców problematyczny jest projekt drogi 634 jako dwupasmówki z drogami serwisowymi. ? Już pięć lat temu stwierdzono, że sytuację a tej drodze może rozładować jedynie droga dwupasmowa w obie strony ? stwierdził Piotr Grubek. Podkreślił przy tym, że władze Kobyłki są za tym, aby ta droga powstała. – Co do dróg serwisowych to optujemy aby do istniejących przy drodze firm zjazd był bezpośredni a nie przez drogi serwisowe ? powiedział.

Teresa Urbanowska