Rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z sytuacją epidemiczną panującą na terenie kraju będzie on znacząco różnił się od poprzednich. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tłuszcz przygotowały szereg procedur związanych z bezpiecznym przebywaniem na terenie obiektów.
- Decyzją Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka wszystkie placówki oświatowe zostały poddane szczegółowej dezynfekcji, którą wykonali strażacy z OSP Chrzęsne.
- Wszystkie powierzchnie na terenie szkoły, w szczególności sale lekcyjne, korytarze, stołówki i toalety będą na bieżąco dezynfekowane.
- Przed wejściem do szkoły oraz na korytarzach zostaną umieszczone pojemniki z płynami dezynfekującymi.
- Uczniowie powinni pamiętać o jak najczęstszym myciu rąk oraz unikaniu dotykania oczu, nosa i ust.
- Informacje o zasadach higieny zostaną umieszczane w miejscach ogólnodostępnych. W łazienkach umieszczono instrukcje prawidłowego mycia rąk.
- Wychowawcy poinformują uczniów o zasadach zachowania się na terenie szkoły obowiązujących w czasie epidemii.
- Jeśli istnieje taka możliwość, w placówkach oświatowych zostaną uruchomione dodatkowe wejścia, aby w jednym miejscu nie spotykała się zbyt duża liczba uczniów.
- Nauczyciele zostali zobowiązani do przeciwdziałania gromadzeniu się uczniów na korytarzach szkolnych oraz na terenie szkoły.
- Na bieżąco będą wietrzone będą sale lekcyjne oraz korytarze.
- Z sal lekcyjnych ostaną usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać, bądź zdezynfekować.
- W miarę możliwości zajęcia wychowania fizycznego będą prowadzone na otwartej przestrzeni.
- W okresie trwania epidemii wstrzymane zostały wycieczki szkolne.
Wprowadzone z dniem 1 września nowe zasady będą obowiązywać zarówno grono pedagogiczne, jak i przede wszystkim uczniów oraz rodziców. Szczegółowe zasady i zalecenia będą udostępniane na stronach internetowych szkół i przedszkoli zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi i zaleceniami. Prosimy na bieżąco śledzić pojawiające się komunikaty oraz stosować się do regulaminu.
Na prośbę Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka dyrektorzy zostali zobligowani do monitorowania sytuacji epidemicznej w każdej placówce. W przypadku pojawienia się zarażeń podejmowane będą stosowane działania, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.
APEL DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW
Zwracamy się do Państwa z prośbą o monitorowanie stanu zdrowia dzieci oraz przyprowadzanie do szkół i przedszkoli wyłącznie dzieci zdrowych, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz zwiększone poczucie odpowiedzialności wobec innych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola lub szkoły. Zadaniem nas wszystkich jest sprawić, aby uczniowie przebywający w szkole byli bezpieczni. – czytamy na stronie Gminy Tłuszcz
Więcej informacji z Tłuszcza
PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania
Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów
Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników
Szkoła i przedszkole w Stryjkach zyskają nowe drzwi ewakuacyjne. Gmina Tłuszcz inwestuje w bezpieczeństwo
Piętnaście lat aktywności, spotkań i pasji. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tłuszczu świętował jubileusz
Tłuszcz usprawni obsługę spraw planistycznych. Umowa z wykonawcą obowiązuje do końca 2026 roku
Niemal 1,4 mln zł dla gminy Tłuszcz. Powstaną przydomowe oczyszczalnie ścieków
