Przygotowanie placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z sytuacją epidemiczną panującą na terenie kraju będzie on znacząco różnił się od poprzednich. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tłuszcz przygotowały szereg procedur związanych z bezpiecznym przebywaniem na terenie obiektów.

  • Decyzją Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka wszystkie placówki oświatowe zostały poddane szczegółowej dezynfekcji, którą wykonali strażacy z OSP Chrzęsne.
  • Wszystkie powierzchnie na terenie szkoły, w szczególności sale lekcyjne, korytarze, stołówki i toalety będą na bieżąco dezynfekowane.
  • Przed wejściem do szkoły oraz na korytarzach zostaną umieszczone pojemniki z płynami dezynfekującymi.
  • Uczniowie powinni pamiętać o jak najczęstszym myciu rąk oraz unikaniu dotykania oczu, nosa i ust.
  • Informacje o zasadach higieny zostaną umieszczane w miejscach ogólnodostępnych. W łazienkach umieszczono instrukcje prawidłowego mycia rąk.
  • Wychowawcy poinformują uczniów o zasadach zachowania się na terenie szkoły obowiązujących w czasie epidemii.
  • Jeśli istnieje taka możliwość, w placówkach oświatowych zostaną uruchomione dodatkowe wejścia, aby w jednym miejscu nie spotykała się zbyt duża liczba uczniów.
  • Nauczyciele zostali zobowiązani do przeciwdziałania gromadzeniu się uczniów na korytarzach szkolnych oraz na terenie szkoły.
  • Na bieżąco będą wietrzone będą sale lekcyjne oraz korytarze.
  • Z sal lekcyjnych ostaną usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać, bądź zdezynfekować.
  • W miarę możliwości zajęcia wychowania fizycznego będą prowadzone na otwartej przestrzeni.
  • W okresie trwania epidemii wstrzymane zostały wycieczki szkolne.

Wprowadzone z dniem 1 września nowe zasady będą obowiązywać zarówno grono pedagogiczne, jak i przede wszystkim uczniów oraz rodziców. Szczegółowe zasady i zalecenia będą udostępniane na stronach internetowych szkół i przedszkoli zgodnie z obowiązującymi przepisami, wytycznymi i zaleceniami. Prosimy na bieżąco śledzić pojawiające się komunikaty oraz stosować się do regulaminu.

Na prośbę Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka dyrektorzy zostali zobligowani do monitorowania sytuacji epidemicznej w każdej placówce. W przypadku pojawienia się zarażeń podejmowane będą stosowane działania, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

APEL DO RODZICÓW I OPIEKUNÓW

Zwracamy się do Państwa z prośbą o monitorowanie stanu zdrowia dzieci oraz przyprowadzanie do szkół i przedszkoli wyłącznie dzieci zdrowych, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz zwiększone poczucie odpowiedzialności wobec innych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola lub szkoły. Zadaniem nas wszystkich jest sprawić, aby uczniowie przebywający w szkole byli bezpieczni. – czytamy na stronie Gminy Tłuszcz

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji z Tłuszcza

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

PSZOK w Tłuszczu po modernizacji. Ma być wygodniej, bezpieczniej i bez zbędnego manewrowania

Zakończyły się prace przy modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tłuszczu. To inwestycja, której znaczenie najlepiej rozumieją ci mieszkańcy, którzy regularnie korzystają [...]
0 komentarzy
Ponad 1.39 mln zł dla gminy Jadów. W Urlach miała powstać nowa nawierzchnia ulicy Długiej

Tłuszcz wpisuje do budżetu nowe inwestycje. Będą drogi, LED-y, oczyszczalnie i tężnia w Ogródku Jordanowskim

W Gminie Tłuszcz zapowiada się intensywny okres inwestycyjny. Podczas czwartkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli zmiany w budżecie, które otwierają drogę do [...]
0 komentarzy
Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Opłata za śmieci w Tłuszczu bez zmian. Gmina podpisała nową umowę na odbiór odpadów

Mieszkańcy Gminy Tłuszcz nadal będą płacić 33 zł miesięcznie od osoby za odbiór odpadów komunalnych. 18 czerwca burmistrz Beata Skulimowska podpisała umowę na [...]
0 komentarzy
Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna w „Baczyńskim” przejdzie dużą modernizację. Powiat pozyskał 300 tys. zł z Mazowsza

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu czeka na gruntowne odświeżenie. Powiat Wołomiński otrzymał 300 tys. zł dofinansowania z budżetu [...]
0 komentarzy
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Gmina Tłuszcz pozyskała dofinansowanie z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. 11 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie symbolicznych czeków. Samorząd Tłuszcza [...]
0 komentarzy

Szkoła i przedszkole w Stryjkach zyskają nowe drzwi ewakuacyjne. Gmina Tłuszcz inwestuje w bezpieczeństwo

Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stryjkach zostanie dostosowany do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych. Gmina Tłuszcz podpisała zlecenie na wykonanie prac modernizacyjnych, które mają poprawić bezpieczeństwo [...]
0 komentarzy
Piętnaście lat aktywności, spotkań i pasji. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tłuszczu świętował jubileusz

Piętnaście lat aktywności, spotkań i pasji. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tłuszczu świętował jubileusz

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tłuszczu obchodził jubileusz 15-lecia działalności. Uroczystość była okazją do podsumowania lat pracy środowiska, które na stałe wpisało się w [...]
0 komentarzy
Tłuszcz usprawni obsługę spraw planistycznych. Umowa z wykonawcą obowiązuje do końca 2026 roku

Tłuszcz usprawni obsługę spraw planistycznych. Umowa z wykonawcą obowiązuje do końca 2026 roku

Gmina Tłuszcz zawarła umowę na sporządzanie projektów decyzji o warunkach zabudowy oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. To dokumenty, bez których [...]
0 komentarzy

Niemal 1,4 mln zł dla gminy Tłuszcz. Powstaną przydomowe oczyszczalnie ścieków

Gmina Tłuszcz otrzymała niemal 1,4 mln zł dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Pozyskane środki mają wesprzeć inwestycję [...]
0 komentarzy
Ulica Aksamitna w Postoliskach

Ulica Aksamitna w Postoliskach

Burmistrz Tłuszcza, Beata Skulimowska podpisała umowę na modernizację ulicy Aksamitnej. Dla mieszkańców tej części miejscowości to wiadomość istotna, bo chodzi o odcinek drogi, [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.