Puchary i zmiana warty

W niedzielę 9 grudnia w Zielonce odbył się Halowy Piłkarski Turniej Dobroczynny. Drużyny które zmierzyły się w sportowej rywalizacji tradycyjnie wpłacały pieniądze, które zostaną przeznaczone na cele dobroczynne. Zebrano ponad 2 000 zł.

Tego dnia oprócz tradycyjnych rozgrywek i wręczenia pucharów i nagród odbyło się oficjalne przekazanie Zielonkowskiej Ligi nowemu Zarządowi.

Po 15 latach swoją pracę społeczną na czele Zielonkowskiej Ligi zakończył Piotr Wyszyński i Sławomir Oskólski po 15 latach działalności przekazali ligę w ręce Marka Cybulskiego i Krzysztofa Kuban. Dla Sławomira Oskólskiego, dla jeden z meczy tego dnia okazał się tragiczny w skutkach. Niefortunne ustawienie stopy spowodowało pęknięcie kości piszczelowej.

Dziękując obu mieszkańcom za 15 letnią pracę społeczną w Lidze Adam Łossan burmistrz Zielonki podkreślił: – Tak jak ja tę ligę obserwuje od lat, to widzę, że stoi ona pracą wielu ludzi a szczególnie Sławka i Piotra. Chciałbym Panu Piotrowi Wyszyńskiemu i Sławkowi Oskólskiemu podziękować za te lata pracy i życzyć wszystkiego najlepszego.

– Liga tak na prawdę to Wy. Ona istnieje dzięki temu, że chcieliście przez 15 lat przychodzić na zajęcia i grać w piłkę. Dziś w Lidze grają takie osoby, które mają 15 lat ? to ci, którzy się urodzili, gdy zaczynaliśmy tworzyć Ligę. Dziś są tu takie osoby, które, gdy zaczynaliśmy uczyłem. Byli w czwartej, piątej klasie. Dziś grają w naszej Lidze. Oprócz tego, że chcieliśmy grać w piłkę to robiliśmy jeszcze jedną rzecz. Przez 15 lat nasza Liga przekazała około 30 000 zł na cele charytatywne. Prawdziwym rekordem był ubiegły rok, kiedy to w dwa i pół miesiąca potrafiliśmy zebrać, w różny sposób, 28 000 zł. Jak pamiętacie były tu osoby, którym przekazaliśmy pompy insulinowe. Gdyby nie Sławek, którego tu w tej chwili nie ma, to ta Liga nie przetrwałaby 15 lat. Dziękuję Sławku za współpracę, dziękuje Wam wszystkim ? zakończył Piotr Wyszyńki.

Podczas tegorocznego Turnieju Dobroczynnego sportowcy amatorzy zgromadzili ze swoich składek kwotę ponad 2 000 zł. Patronat nad impreza przyjęli:
Starosta Powiatu Wołomińskiego ? Maciej Urmanowski
Burmistrz Miasta Kobyłka ? Robert Roguski
Burmistrz Miasta Wołomin ? Jerzy Mikulski
Burmistrz Miasta Ząbki ? Robert Perkowski
Burmistrz Miasta Zielonka ? Adam Łossan

 

Zobacz też nasz film z tego wydarzenia:
https://www.zyciepw.pl/halowy-pilkarski-turniej-dobroczynny-2/
https://www.zyciepw.pl/zielonka-zmiana-warty-w-lidze-szostek/#more-3637