Radzymin na święta

Na przedświąteczny weekend 9-11 grudnia Gmina Radzymin oraz firmy z systemu Coca-Cola przygotowały mnóstwo atrakcji dla mieszkańców gminy i całego regionu. Hitem przedświątecznego weekendu będzie przyjazd do Radzymina świątecznej ciężarówki Coca-Cola, która zagości na pl. T. Kościuszki w Radzyminie w niedzielę, 11 grudnia w godz. 15-21. W tym dniu w centrum miasta rozbłyśnie świąteczna iluminacja, jak również zostanie otwarte jedno z największych lodowisk na Mazowszu.Przedświąteczne atrakcje w Radzyminie rozpoczną się już w piątek, 9 grudnia od mikołajkowego przedstawienia dla dzieci pt. ?Co się stało z Mikołajem?? w wykonaniu teatru TAK, które odbędzie się o godz. 18:00 w miejskiej Sali Koncertowej. W sobotę i w niedzielę w godz. 10-19 w centrum miasta będzie trwał świąteczny kiermasz z rękodziełem, smakołykami i okolicznościowymi drobiazgami.
Trzy największe wydarzenia odbędą się w niedzielę 11 grudnia: przyjazd świątecznej ciężarówki Coca-Cola, otwarcie lodowiska o godz. 12:30 oraz zapalenie świątecznej iluminacji miejskiej o godz. 17:00.
Do odwiedzenia naszego miasta w te dni zaprasza Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński: ?Serdecznie zapraszam mieszkańców Gminy Radzymin, powiatu wołomińskiego i całego regionu na niezwykły weekend w Radzyminie! Mam nadzieję, że przygotowane przez nas i markę Coca-Cola świąteczne atrakcje wprowadzą nas w magiczny, przedświąteczny nastrój, a nasze miasto będzie jeszcze piękniejsze i atrakcyjniejsze niż w ubiegłym roku!?
Coca-Cola zaprasza mieszkańców Radzymina do radosnej zabawy z rodziną i znajomymi! 11 grudnia podczas imprezy w godz. 15-21 będzie można m.in. zrobić zdjęcie w klimatycznym Pokoju Świętego Mikołaja, z kultową ciężarówką Coca-Cola, własnoręcznie przygotować prezent w ?fabryce upominków?, wysłać bliskim pocztówkę z życzeniami ze zdjęciem z foto-budki, czy przygotować spersonalizowaną puszkę Coca-Cola. Fani nowych technologii będą mogli doświadczyć wirtualnej przejażdżki saniami Świętego Mikołaja zakładając specjalne okulary oculus. Nie zabraknie też konkursów i gier z nagrodami. Dlaczego to wszystko? Bo w nadchodzącym czasie Coca-Cola pragnie każdemu podarować radość!
O godz. 12:30 w niedzielę w Radzyminie zostanie otwarte jedno z największych lodowisk na Mazowszu. Tafla o powierzchni ok. 800 m2 będzie zlokalizowana na boisku szkolnym pomiędzy ulicami 11 Listopada i Batorego. Podczas otwarcia odbędą się pokazy jazdy figurowej w wykonaniu grupy ?Walley Ice Story? oraz gry i zabawy na lodzie z Mikołajem i jego świąteczną świtą. W dniu otwarcia lodowisko będzie dostępne za darmo, zaś w następne dni aż do końca sezonu według cennika, ze zniżkami dla mieszkańców Gminy Radzymin i uczniów.
Podobnie jak w ubiegłym roku w centrum miasta pojawią się świetlne atrakcje ? kolejka dla dzieci, świetlista bombka i ozdoby wzdłuż głównych ulic. Przed budynkiem urzędu stanie też naturalna, rozświetlona choinka. Uruchomienie oświetlenia nastąpi w niedzielę, 11 grudnia około godz. 17-tej.
Przez całą sobotę i niedzielę 10-11 grudnia potrwa też kiermasz wyrobów rękodzielniczych i okolicznościowych. Stoiska będą rozstawione w parku centrum miasta w pobliżu ciężarówki i atrakcji pod marką Coca Cola.
W ten weekend w Radzyminie będzie też otwarty magazyn ?Szlachetnej paczki?, który będzie się mieścił w Szkole Podstawowej nr. 1 przy ul. 11 Listopada. Pracownicy UMiG Radzymin wspierają tę inicjatywę i wolontariuszy Szlachetnej Paczki w dostarczeniu darów beneficjentom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.