Radzyminiacy też zwyciężają

W dniach 8-10 października w Krakowie, odbyły się Mistrzostwa Karate kyokushin juniorów do 21 lat. Startowało w nich 167 zawodników z 36 klubów. Karatecy z Radzymina wywalczyli na zawodach brązowy medal. Klub MKS karate kyokushin Radzymin z trenerem Tomaszem Lenkiewiczem reprezentowało 4 zawodników.Po bardzo wyrównanych pojedynkach w Krakowie podopieczni Tomasza Lenkiewicza wywalczyli brązowy medal. Jacek Klimek przegrał w drugiej walce ze zwycięzcą kat. +80 kg, utytułowanym zawodnikiem, Michałem Malesą z Warszawy. Był to pierwszy start Jacka po prawie 2 letniej przerwie, która spowodowana byłą kontuzją kolana. Ostatecznie zawodnik z Radzymina uplasował się na 5 miejscu.
Kolejny z naszych karateków, Damian Uszyński uległ zawodnikowi z Kielc zaś, Karol Dąbrowski przegrał z reprezentantem z Ełku.
Do strefy medalowej udało się przedostać tylko Patrykowi Kostrzewie. Patryk po stoczonych walkach stanął na podium, zajmując wysokie III miejsce w kat. do 80 kg. Wejście do finału nie było możliwe gdyż naszego zawodnika pokonał mistrz tej kategorii, Konrad Wilee z Suwałk.
Mistrzostwa Karate kyokushin juniorów do 21 lat w Krakowie były pierwszym startem w tym sezonie. Za tydzień karatecy z Radzymina staną do walki w meczu Polska – Litwa, który odbędzie się w Ełku. Po tym starciu  rozegrają się: Międzynarodowy Puchar Mazowsza w Grodzisku i Mistrzostwa Europy w Wilnie. Więcej informacji na www.karate.radzymin.pl