Radzymiński półmaraton kolebką mistrzów świata

Trasa XVIII edycji półmaratonu biegła z Radzymina do Ossowa. Wystartowała rekordowa grupa biegaczy, licząca ponad 700 zawodników, w tym kilkudziesięciu zawodników niepełnosprawnych. Zwyciężył Ukrainiec Iveruk Mykhaylo.

Sklasyfikowanych zostało 583 zawodników. Pozostałym nie udało się pokonać limitu czasowego 2,5 godziny. Limit ten nie obowiązywał zawodników powyżej 70 lat i niepełnosprawnych. Zwycięzcą biegu został startujący już w półmaratonie Mykhaylo Iveruk z Ukrainy (1:05:47), który przerwał hegemonię kenijskich biegaczy. Drugie miejsce zajął Kiplagat Cherutich Nixon z Kenii z czasem gorszym o zaledwie trzynaście sekund, zaś trzecie najlepszy z Polaków Rafał Wójcik (1:07:16). Co ciekawe, rekord trasy z 2006 roku – 1:04:15 ? należy do Abela Kirui, który w ostatnią sobotę zdobył na Mistrzostwach Świata w Berlinie zdobył złoty medal w maratonie!

Czwartą pozycję zajęła najszybsza z kobiet Marzena Kołodziejczyk, niewiele ustępując mężczyznom – uzyskała znakomity czas 1:07:50! Ten wynik jest jednym z najlepszych na świecie. Następne dwie panie były przybiegły ze znaczną stratą, choć także uzyskały niezłe rezultaty: Alena Berasniowa z Białorusi (1:18:11) była druga, zaś Elżbieta Jarosz trzecia (1:21:23).

Z mieszkańców powiatu wołomińskiego najliczniej były reprezentowane wołomiński Klub Biegacza ?Huragan? oraz Towarzystwo ?Aktywny Relaks?. Najlepszymi z poszczególnych miejscowości naszego powiatu byli: z Wołomina ? Dariusz Król (1:20:32); z Radzymina ? Krzysztof Dąbrowski (1:31:02); z Kobyłki ? Andrzej Figat (1:30:53), z Zielonki ? Bogdan Piątek (1:34:07), z Ossowa ? Patrycja Bereznowska (1:56:56).

Najszybszą zawodniczką powiatu była Paulina Adamska z Radzymina (1:45:09).Należy podkreślić wynik osiągnięty przez nestora wołomińskich biegaczy Eugeniusza Dembińskiego (1:35:05), który tym razem był drugi w swojej kategorii wiekowej. W poprzednich latach wygrał pięciokrotnie z rzędu, co jest swoistym rekordem tej imprezy.

Dyrekcja i Dział Organizacji ?Huragan? w Wołominie składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Półmaratonu Zarządowi i Członkom Bractwa Strzeleckiego ?Salwa?, Stowarzyszeniu ?Wajsport Team?, Trenerowi Tomaszowi Wojdynie i jego zawodnikom z rocznika 1994, Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół w Ossowie. Dziękują również wspaniałym sponsorom.