Reaktywacja Forum Gospodarczego – impuls dla lokalnego rozwoju

Reaktywacja Forum Gospodarczego - impuls dla lokalnego rozwoju

Trwają intensywne przygotowania do reaktywacji Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego – platformy, która ma na nowo zdefiniować współpracę między lokalnymi przedsiębiorcami a samorządami. Przedsięwzięcie, pilotowane przez Arkadiusza Werelicha, starostę wołomińskiego, ma na celu stworzenie przestrzeni, gdzie biznes spotka się z administracją samorządową, aby wspólnie wytyczać ścieżki rozwoju regionu.

W przeszłości Forum stanowiło nieformalny think tank, miejsce spotkań, wymiany idei i wspólnego planowania rozwoju. Dziś wraca w nowej formule – z zamiarem, by stać się czymś więcej niż tylko biurokratyczną fasadą. Ma być siłą napędową realnych zmian gospodarczych.

Cel: konkurencyjność i zrównoważony rozwój

Wołomin, odgrywa istotną rolę jako lokalny ośrodek gospodarczy. Reaktywacja Forum to szansa na przełamanie stagnacji i na nowo zdefiniowanie roli powiatu jako miejsca przyjaznego przedsiębiorczości.

Starosta Arkadiusz Werelich, podkreśla, że celem Forum nie jest tworzenie kolejnej biurokratycznej struktury, ale przestrzeni do realnego dialogu. W tej wizji Forum ma stać się miejscem, gdzie przedsiębiorcy, samorządowcy i eksperci spotykają się, by wspólnie wypracowywać rozwiązania dla powiatu, analizować jego potrzeby i definiować kierunki rozwoju.

Przestrzeń współpracy, a nie konfliktów interesów

Czym ma być nowe Forum? Z pewnością nie klubem wzajemnej adoracji ani miejscem gładkich, politycznych przemówień. Reaktywowane Forum Gospodarcze ma przyjąć formułę otwartą – łączącą różnorodne środowiska: przedsiębiorców, liderów lokalnych organizacji gospodarczych oraz przedstawicieli wszystkich samorządów powiatu.

To szerokie spektrum uczestników ma gwarantować, że głos każdej grupy zostanie wysłuchany. Nowa struktura Forum, obecnie jeszcze w fazie opracowywania, ma być dostosowana do wyzwań, przed którymi stoi lokalna gospodarka.

Jednym z najważniejszych zadań Forum będzie wypracowanie strategii dotyczących stref gospodarczych i ekonomicznych. To kluczowy aspekt rozwoju, który może stać się motorem napędowym lokalnej przedsiębiorczości. Współczesny inwestor oczekuje przejrzystych zasad, stabilnych ram prawnych i infrastruktury wspierającej biznes. To wszystko ma być osiągalne dzięki wspólnym wysiłkom Forum i lokalnych władz.

Szansa, której nie wolno zmarnować

Reaktywacja Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego to próba stworzenia żywej, dynamicznej platformy, która może stać się motorem napędowym rozwoju całego regionu. Przedsiębiorcy zyskują miejsce, gdzie ich głos będzie słyszany, samorządy – narzędzie do efektywniejszego planowania polityki gospodarczej, a mieszkańcy – szansę na lepszą jakość życia.

Pytanie brzmi: czy wszystkie strony wykorzystają tę szansę?

Jak mawiał Seneka: „Nie ma korzystnego wiatru dla żeglarza, który nie wie, dokąd zmierza.” Reaktywowane Forum ma być właśnie tym kompasem – wskazującym właściwy kierunek, ale to od zaangażowania uczestników zależy, czy okręt powiatu dopłynie do portu rozwoju.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Informacje z Mazowsza

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o dziennym wsparciu dla chorych na Alzheimera, bardziej zielonym Płocku [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 5 do 11 maja planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Zawiszyn: potężne zderzenie Fiata 126p [...]
0 komentarzy
Tragiczny bilans majówki na drogach Mazowsza

Tragiczny bilans majówki na drogach Mazowsza

Czterodniowy weekend majowy (30.04-3.05.2026 r.) na drogach garnizonu mazowieckiego przyniósł 28 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 33 zostały ranne. Aż w [...]
0 komentarzy
Majówka na drogach powiatu wołomińskiego. 19 pijanych rowerzystów, mandaty i zatrzymane prawa jazdy

Ponad promil i lista wyroków. Zamiast dalej jechać – trafił za kratki.

Nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci wołomińskiej drogówki na początku maja. 39-latek jechał rowerem pod wpływem alkoholu, mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto [...]
0 komentarzy

Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Małgorzata Zyśk burmistrz Miasta Ząbki

Zieleń, nowe parki, żłobek samorządowy, płatna strefa parkowania, podatki, drogi, inwestycje oświatowe, planowana Kulturoteka oraz znaczenie rozliczania podatków w miejscu zamieszkania – to [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.