Recital Laury Łącz w Tłuszczu

9-gazeta-752Q100

We wtorkowy wieczór, 28 listopada 2017r. publiczność zgromadzona w Bibliotece Publicznej w Tłuszczu przeniosła się w nastrojowy świat piosenek i poezji. A wszystko to dzięki obecności Laury Łącz, znanej i powszechnie lubianej aktorki teatralnej i filmowej oraz autorki książek dla dzieci.

W programie poetycko-muzycznym pt. „Między mną a tobą”, Laura Łącz zaprezentowała polskie wiersze i piosenki, pochodzące głównie z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Recital zaingerowała tytułowa ballada Bolesława Leśmiana „Między mną a Tobą”, a goście tłuszczańskiej biblioteki, wraz z aktorką, wyruszyli w muzyczną podróż w szalone lata 20-te i 30-te, kiedy na scenie królowali Hanka Ordonówna i Jan Kiepura. W programie nie zabrakło ponadczasowych szlagierów, które i dziś chętnie nucimy oraz wierszy wybitnych polskich poetów m.in. Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Edmunda Lazarewicza czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

2017-12-16_142447
Muzykę do zaprezentowanych w tłuszczańskiej bibliotece utworów skomponował, specjalnie na potrzeby recitalu, Adam Skorupka, kompozytor i dyrygent Orkiestry Polskiego Radia.
Wykonanie każdego utworu publiczność nagradzała głośnymi brawami. Przeboje takie jak „Polka galopka”, „Rebeka” czy „Pokoik na Hożej” przeplatane wierszami o miłości i wszystkich odcieniach uczuć, które mogą zdarzyć się między ludźmi wprowadziły publiczność specyficzny klimat dwudziestolecia międzywojennego.

Opracowanie: Aleksandra Olczyk
Fotorelacja: Jarosław Marek Komorowski

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.