Regionalny Festiwal Kodowania

W dniach 6-7 października 2018 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyło się niecodzienne wydarzenie – Regionalny Festiwal Kodowania #Zakoduj to sobie. Festiwal odbył się dzięki udziałowi w konkursie grantowym projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Był to jeden z pięciu takich festiwali w Polsce.

Wydarzenie główne odbyło się w Zabrodziu i w Tłuszczu. Głównym organizatorem festiwalu było Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, zaś współorganizatorami Gmina Tłuszcz, Powiat Wołomiński, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu i Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie.
Celem Regionalnego Festiwalu Kodowania było zachęcenie młodych ludzi do nauki kodowania, edukacja i rozwój umiejętności programowania oraz zwiększenie dostępu do nowoczesnych technologii. RFK przyczynił się niewątpliwie do wspierania młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki
i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.
Pierwszego dnia odbył się cykl warsztatów: mBot, LOFI Robot, Ozobot, Lego Education, Photon, Finch oraz kodowanie na dywanie. Udział w nim wzięło ponad 130 osób. Kolejny dzień również obfitował w masę atrakcji.
W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu obyło się uroczyste otwarcie Festiwalu przez dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji  w Tłuszczu Wioletę Kur, Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka oraz Radnego Rady Miejskiej w Tłuszczu Włodzimierza Fydryszka. Wydarzeniu towarzyszyły liczne pokazy sceniczne robotów i stoiska interaktywne.
W ramach wydarzenia swoją działalność zaprezentowały Lokalne Kluby Kodowania działające
w instytucjach zaangażowanych w organizację Festiwalu. Przez cały dzień młodzi mieszkańcy naszego powiatu uczestniczyli w 11 warsztatach.

Źródło: UM Tłuszcz

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.