Rekordowe Mistrzostwa Polski w Kielcach

Na trwających od piątku do niedzieli w Kielcach Mistrzostwach Polski Juniorów do 18 i 23 lat w trójboju siłowym klasycznym startowało czterech zawodników MKS ?Wicher? Kobyłka. W mistrzostwach startowała rekordowa liczba zawodniczek i zawodników 232.

silacze

Nasi zawodnicy zdobyli cztery medale i ustanowili siedem rekordów Polski juniorów do 18 i 20 lat. Trójbój to zawody, które składają się z przysiadów ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwego ciągu. Jako pierwszy z Wichru startował w kategorii juniorów do 18 lat w wadze do 66 kg Michał Skonieczny.
Michał wygrał zdecydowanie swoją wagę uzyskując w trójboju 477,5 kg wynik ten jest naszym rekordem Polski. Następnie do walki o medal wystartował Patryk Zaniewski również w juniorach o 18 lat w wadze 83 kg. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem był brązowy medalista Mistrzostwa Świata. Patryk startował w drugiej grupie rozpoczął od przysiadów w których uzyskał 205 kg. W wyciskaniu zaliczył 140 kg i po dwóch bojach miał już 345 kg. W trzecim boju martwym ciągu w pierwszej próbie zaliczył 230 kg by następnie poprosić na sztangę 240,5 kg. Ciężar ten zaliczył i tym samym ustawił rekord Polski. W trzeciej próbie poprosiliśmy 243 kg i ten ciężar Patryk podniósł a tym samym po raz drugi poprawił rekord Polski juniorów do 18 lat. Żeby zobaczyć jakie miejsce zajmie musieliśmy czekać do zakończenia rywalizacji trzeciej grupy. Zawodnicy tej grupy znali już wyniki pierwszej i drugiej grupy i podchodzili do takich ciężarów które dawały możliwość zdobycia medali. Patryk mimo ustanowienia rekordów Polski przegrał o 2 kg z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Trzeba zaznaczyć że gdyby startował razem w grupie z nim kolejność mogła by być inna. W ostatnim dniu zawodów startowali Dawid Zaniewski i Łukasz Doruch. Dawid tym razem startował w juniorach do 23 lat w wadze do 105 kg. Należy zaznaczyć że ma on dopiero 20 lat. W pierwszym boju przysiadach zaliczył 240 kg i to był nowy rekord Polski juniorów do 20 lat w wyciskaniu wynikiem 175 kg też poprawił rekord kraju. W martwym ciągu zaliczył 275 kg, w dwuboju uzyskał 690 kg i ten wynik jest nowym rekordem Polski juniorów do 20 lat.
Ostatni z naszych zawodników do rywalizacji stanął Łukasz Doruch w juniorach do 23 lat w wadze +120 kg. On też nie zawiódł poprawił rekord Polski w swojej kategorii wiekowej w wyciskaniu wynikiem 180,5kg. W trójboju uzyskał 685,5 kg i zdobył złoty medal.
Nasi zawodnicy zdobyli 2 złote i 2 srebrne medale i ustanowili siedem rekordów Polski. Oto wyniki w poszczególnych bojach i trójboju i zajęte miejsca: W klasyfikacji open juniorów do 18 lat drugie miejsce zajął Patryk Zaniewski a trzeci był Michał Skonieczny.
Podczas Mistrzostw wręczono medale następującym osobą z MKS Wicher Kobyłka i tak piszący te słowa Stanisław Bielewicz otrzymał srebrny medal ?Zasłużony działacz trójboju siłowego? P.Z.K.F.i.T.S oraz Medal okolicznościowy 25-cio lecia P.Z.K.F.I.T.S.
Medale brązowe za wybitne osiągnięcia sportowe za lata 2010-2014 otrzymali: Bogusław Waszczuk, Patryk Krzyszczak, Artur Białek a dyplom I stopnia Cezary Nagraba i II stopnia Cezary Rzempołuch. Wszyscy nagrodzeni zawodnicy byli medalistami Mistrzostw Świata. Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Miasta Kobyłka Panu Robertowi Roguskiemu za objęcie patronatem tego wyjazdu.