Rewelacyjna 8. Starachowicka Strzała 2024!

To było wspaniałe kolarskie widowisko! Starachowicka Strzała organizowana przez Grzegorza Wajsa ponownie zachwyciła kolarzy szosowych. Wyjątkowa próba charakterów na fenomenalnej trasie w Powiecie Starachowickim, przypominającej „belgijskie klasyki”, odbyła się ósmy raz. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

To był zarazem 3. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim. W niedzielę rozegrała się 8. Starachowicka Strzała 2024 (wyścigi ze startu wspólnego na dwóch dystansach), a dzień wcześniej w sobotę kolarze ścigali się w 3. Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego 2024. Frekwencja imponująca! W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników i zawodniczek na rowerach szosowych. Potężny peleton!

Ostatnia niedziela maja to tradycyjny termin Starachowickiej Strzały. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2024, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach MINI – 60 km i MAX – 81 km, a oba wyścigi poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy MotoStar Starachowice, sędziów i służb organizatora.

– To był piękny, kolarski klasyk w belgijskim stylu w Starachowicach z wysoką frekwencją i bardzo mocną obsadą. Do Starachowic przyjechali najlepsi kolarze z całej Polski – mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs. – Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną trasę, mocno pofałdowaną, pełną podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody.

Po główne trofeum Starachowicką Strzałę sięgnął Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors), który na trasie MAX (81 km) po indywidualnej ucieczce wyprzedził Wojciecha Szczepanika (Ośka Warszawa) i Dariusza Kołakowskiego (Spica Solutions). Dystans MINI (60 km) najszybciej pokonał Łukasz Boroński (Heineken Kraków), finiszując przed Mateuszem Burdą (STS Jordan Wola Mała) i Mateuszem Niedźwieckim (BSK Miód Kozacki), a wśród kobiet wygrała Karolina Kołkowicz (Spica Solutions), przed Sonią Cięciel (Road-Racing) i Agatą Świątek (Klub Kolarski Rzepnica).

Ściana Świślina. Wymagająca wspinaczka na premię górską to jeden ze znaków firmowych Starachowickiej Strzały. Imponujące zbocze na trasie MAX było do pokonania dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Pierwsi na szczycie Ściany Świślina zameldowali się Oleksii Kmets (Power of Science RK Exclusive Doors) oraz Mateusz Burda i Karolina Kołkowicz. Natomiast na premii lotnej w Adamowie triumfowali Maciej Potucha, Mateusz Burda i Karolina Kołkowicz.

– Cieszą kolejne bardzo dobre opinie kolarzy z całej Polski, którzy na pięknej, ale zarazem wymagającej i technicznej trasie poradzili sobie doskonale – dodał Grzegorz Wajs. – Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących charakterystyki wytyczonej trasy, zabezpieczenia i poziomu organizacji imprezy. Dziękujemy i razem z naszymi partnerami Powiatem Starachowickim oraz Miastem Starachowice zapraszamy za rok, tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja!

Dobrą próbą i rozgrzewką przed Starachowicką Strzałą była rozegrana dzień wcześniej jazda indywidualna na czas, szybka i widowiskowa ze startem i metą przy MOSiR w Starachowicach. W 3. Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego (na dystansie 3 km) każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Wygrał Dariusz Kołakowski (Spica Solutions), przed Maciejem Szczepanikiem (Presto) i Marcinem Sztuką (Spica Solutions), a w rywalizacji kobiet zwyciężyła Sonia Cięciel (Road-Racing), przed Agatą Świątek (Klub Kolarski Rzepnica) i Eweliną Miernik (Brodex Party Professional).

To był trzeci taki w historii Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, obejmujący sobotnią jazdę indywidualną na czas i niedzielne wyścigi ze startu wspólnego. Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji zostali Maciej Potucha (Power of Science RK Exclusive Doors), Bartłomiej Grodecki (PGE Obrót SA) i Sonia Cięciel (Road-Racing). Gratulujemy!

3. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2024 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawowali Starosta Starachowicki i Prezydent Miasta Starachowice.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road/

Więcej informacji z Mazowsza

Walne Stowarzyszenia Metropolia Warszawa

Walne Stowarzyszenia Metropolia Warszawa

13 czerwca odbyło się walne zgromadzenie członków Walnego Stowarzyszenia Metropolia Warszawa. Prezesem ponownie został Michał Olszewski, były wiceprezydent Warszawy. Do zarządu tej organizacji [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 17 do 21 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Profesjonalny program inkubacji startupów – Platforma Startowa Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis”

Profesjonalny program inkubacji startupów – Platforma Startowa Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis”

Informujemy o możliwości  wzięcia udziału w profesjonalnym programie inkubacji startupów – Platforma Startowa Centralny Akcelerator Innowacji „Mazovian StartUPolis” Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od  13 do 21 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data rozpoczęcia [...]
0 komentarzy
Samorząd Mazowsza nagrodzi startupy

Samorząd Mazowsza nagrodzi startupy

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Startuj z Mazowsza”. Pula nagród to 90 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca br. To już 6. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.