Roztańczone święto gminy i miasta Tłuszcz

IMGP5676

Za nami wyjątkowe, muzyczne i roztańczone  Dni Tłuszcza. 100-lecie gminy Tłuszcz i 50-lecie nadania praw miejskich, nie zdarzają się przecież co roku.

Przed zgromadzoną na stadionie miejskim widownią wystąpili m.in. zespoły Defis, Sami, Live, dzieci i młodzież z sekcji wokalnych Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, oraz Chór Miejski Lux Mea.  Pierwszego dnia obchodów, 24 czerwca zaprezentowali swój program także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz  członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Kalinki” i Klubu Seniora „Uśmiech Jesieni”.  Wielu wrażeń dostarczył zgromadzonym widzom spektakl „Ojciec wie najlepiej” przygotowany przez Teatr Tup Tup. Ekspresja przekazu i doskonały kontakt z widownią, nadały temu widowisku wyjątkowy charakter, zwłaszcza w kontekście obchodzonego 23 czerwca  Dnia Ojca.  Przypadający w niedzielę, 25 czerwca br. drugi dzień miejskiego święta upłynął pod znakiem orkiestr dętych – koncerty estradowe, parada, pokazy musztry i Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych  to doskonały sposób nie tylko na uczczenie tak ważnych rocznic, ale też wspaniała rozrywka dla mieszkańców miasta i gminy.

2017-06-29_135523

2017-06-30_160224

Dni Tłuszcza były również okazją do uhonorowania zasłużonych mieszkańców, którym wręczono wyróżnienia, prezentacji i promocji lokalnych talentów oraz wspólnych zabaw tanecznych, które odbywały się zarówno w sobotę, jak niedzielę i trwały do późnych godzin wieczornych,

Jak co roku, głównymi organizatorami imprezy było  Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, a patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Tłuszcza – Paweł Bednarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej  Krzysztof Gajcy i dziekan dekanatu tłuszczańskiego ks. Dariusz Skwarski.  Partnerem imprezy było Polskie Radio RDC Radio dla Ciebie, a wśród patronów medialnych nie mogło zabraknąć także Życia Powiatu na Mazowszu

Wspaniała muzyka, doskonale przygotowany program artystyczny i piękna pogoda sprawiły, że były to dwa bardzo udane dni. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok Dni Tłuszcza będą równie interesujące i pełne atrakcji.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.