Ruszają konsultacje koncepcji budowy trzech ulic centralnej Zielonki

Ruszają konsultacje koncepcji budowy trzech ulic centralnej Zielonki

Rozpoczynają się  konsultacje społeczne koncepcji budowy trzech ulic  centralnej Zielonki. Opinii poddana jest dokumentacja koncepcyjna ulic Kosynierów i Fredry wraz z fragmentem ul. Kołłątaja, na odcinku od ul. Łukasińskiego do ul. Literackiej.

Koncepcja drogowa zakłada budowę jezdni o szerokości 5 metrów z chodnikami oraz miejscowo ulokowanym pasem zieleni. Przewidziane jest również wykonanie kanalizacji deszczowej oraz nowego oświetlenia ulicznego typu LED. Modernizacją objęte zostaną również przejścia dla pieszych, które zyskają dodatkowe doświetlenie.

Konsultacje społeczne będą prowadzone w kilku formach, tak by wszyscy mieszkańcy, w szczególności zamieszkali przy ul. Kosynierów, Fredry lub Kołłątaja, mogli zapoznać się z planowaną modernizacją i wyrazić swoją opinię.

Państwa wnioski, uwagi i propozycje do przedstawionej w załączniku u dołu strony koncepcji będziemy przyjmować w nieprzekraczalnym terminie do 18 marca 2022 roku.

Jak będą przebiegać konsultacje?

  • 8 marca 2022 r. na miejskim portalu www.zielonka.pl udostępniona została koncepcja projektów drogowych oraz formularz wniosku, na którym mogą Państwo odnieść się do przedstawionych rozwiązań projektowych.
  • Uwagi i opinie można składać wyłącznie pisemnie na formularzu wniosków zarówno drogą mailową (um@zielonka.pl), jak i osobiście w Urzędzie Miasta, w nieprzekraczalnym terminie do 18 marca.
  • 15 marca o godz. 18.00 w Urzędzie Miasta Zielonka przy ul. Lipowej 5 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców ul. Kosynierów i Fredry oraz ul. Kołłątaja, od Łukasińskiego do ul. Literackiej.
  • Do skrzynek pocztowych mieszkańców tego rejonu trafią zaproszenia z informacją o terminie spotkania.
  • W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy na indywidualne spotkanie w Urzędzie Miasta z pracownikiem Wydziału Infrastruktury, Zamówień Publicznych i Transportu (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu spotkania pod nr tel. 22 761 38 08).

Po zakończeniu konsultacji społecznych na stronie internetowej www.zielonka.pl umieścimy raport z zestawieniem zgłoszonych wniosków i opinii. Raport będzie zawierał również stanowisko Miasta odnośnie każdej nadesłanej uwagi, z informacją o uwzględnieniu wniosku lub jego odrzuceniu.

Zaznaczamy, iż wszystkie nadesłane wnioski i opinie będą anonimizowane (bez upubliczniania danych osobowych osób przesyłających wnioski) – informuje ratusz

 

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - akcja honorowego krwiodawstwa już w tę niedzielę

Zielonka – akcja honorowego krwiodawstwa już w tę niedzielę

W najbliższą niedzielę 28 lipca, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krzyś” serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa. Ambulans czekać będzie na parkingu [...]
0 komentarzy
Zielonka - zmiana godzin pracy PSZOK

Zielonka – zmiana godzin pracy PSZOK

W dniach 27 lipca – 24 sierpnia ulegną zmianie godziny pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zielonce. W tych dniach PSZOK czynny [...]
0 komentarzy
Zielonka - Muzyczne Śniadanie na Trawie - już w tę niedzielę

Zielonka – Muzyczne Śniadanie na Trawie – już w tę niedzielę

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się, przełożone ostatnio ze względu na deszczową pogodę, Muzyczne Śniadanie na Trawie. W otoczeniu pięknego Miejskiego Parku Dębinki, [...]
0 komentarzy
Zielonka - ankieterzy prowadzą badania na temat potrzeb energetycznych

Zielonka – ankieterzy prowadzą badania na temat potrzeb energetycznych

Na terenie Zielonki prowadzone są badania ankietowe, których celem jest zdiagnozowanie skali problemu tzw. ubóstwa energetycznego. Do końca lipca br. mieszkańców mogą odwiedzić [...]
0 komentarzy
Zielonka - Kolejna taneczna sobota

Zielonka – Kolejna taneczna sobota

Już w najbliższą sobotę  kolejny Wieczór w Dechę, czyli zabawa i biesiada na świeżym powietrzu. Również i tym razem nie zabraknie świetnej muzyki, [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.