Ruszyła ?Teatralna 13?

To już piąty rok dobrze znanego i lubianego cyklu Teatralna 13. Jest to propozycja dla najmłodszych mieszkańców gminy na spotkanie z teatrem w niedzielne popołudnia. Na scenie wołomińskiego MDK gościliśmy aktorów Agencji Artystycznej ?Bajlandia? z Warszawy w spektaklu ?Gafy czarownicy Fafy?. Była to wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji opowieść o dwóch chłopcach: rezolutnym Kubusiu oraz urwisie- Ancymonie, na których drodze pojawia się czarownica Fafa lubiąca płatać figle. Kolorowe scenografie oraz świetna muzyka wprowadziły dzieci w świat fantazji, mogli poczuć się jakby faktycznie byli w zaczarowanym lesie razem z bohaterami.
Kolejny spektakl już 6 listopada, tym razem będzie to spotkanie z teatrem ?Kultureska? i przedstawienie ?Zielony kapturek?- interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.
Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej ? przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.
Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.