Ścieżki rowerowe w Radzyminie

W ostatni weekend września w Radzyminie symbolicznie został oddany do użytku pierwszy etap radzymińskich ścieżek rowerowych. Jak poinformował Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina pierwszy etap wraz z zatokami autobusowymi kosztował ok 7 mln złotych.

– Realizacja projektu ścieżek rowerowych na terenie Gminy Radzymin nie byłaby możliwa bez dofinansowania unijnego w kwocie 4 mln zł oraz ponad 1-milionowego wsparcia Powiatu Wołomińskiego ? informuje Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina.
Równolegle powiat wyremontował nawierzchnię ulicy Weteranów od torów w stronę Beniaminowa. – Dzięki temu granica między powiatami nie jest już widoczna gołym okiem ? podkreśla burmistrz Chaciński.;)
Kolejny etap ścieżek, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku to ścieżka na odcinku Radzymin-Słupno. – Trzecim etapem będzie ścieżka w stronę Wołomina. Jej projektowanie rozpoczniemy już w przyszłym roku ? wyjaśnia burmistrz. – Dziękuje całej ekipie Kamyk MTB za fantastyczny rajd rowerowy i 100 śmiałkom, którzy zdecydowali się wyruszyć na trasę – dodaje.
Informacja zamieszczona przez burmistrza Chacińskiego na FB-kowym forum nie pozostała bez komentarzy mieszkańców. – Panie Burmistrzu a co z fragmentem ścieżki rowerowej na wysokości przejazdu kolejowego na ul Weteranów? Kończy się przed torami po jednej stronie
i zaczyna po drugiej a przez tory trzeba jechać i iść po jezdni. Jest tam niebezpieczny przejazd wśród samochodów. Czy coś będzie zrobione w tej kwestii? ? pytała jedna z mieszkanek. Na tak postawione pytanie z wyjaśnieniem pospieszył zastępca burmistrza Krzysztof Dobrzyniecki. – Teren kolejowy jest terenem zamkniętym i niezależnym od gminy/powiatu. Ubiegłoroczne spotkania PKP doprowadziły jednak do tego że w tym roku PKP zmodernizuje przejazd oraz wybuduje przejazd rowerowy przez tory ? wyjaśnił.
Przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia pierwszego etapu ścieżki rowerowej oprócz burmistrza Radzymina, Krzysztofa Chacińskiego dokonali między innymi: Adam Lubiak, starosta wołomiński, wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki oraz radni powiatowi z Radzymina Cezary Wnuk i Paweł Dąbrowski. Oddanie do użytku I etapu ścieżek rowerowych stało się okazją do spędzenia aktywnie czasu w gronie rodzinnym. Nie zabrakło grilla
i typowo piknikowych atrakcji dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.