Siatkarskie sukcesy kobyłkowskiej ?Trójki?

Siatkarskie sukcesy kobyłkowskiej ?Trójki?

W ostatnich dniach hala sportowa w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Kobyłce stała się areną rozgrywek międzypowiatowych w piłce siatkowej chłopców oraz w mninisiatkówce chłopców, które odbywały  się w ramach rywalizacji w Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Dnia 6 kwietnia 2022 roku Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce była organizatorem Turnieju Międzypowiatowego Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.

Do rozgrywek przystąpili zwycięzcy z poszczególnych powiatów województwa mazowieckiego -SP nr 1 w Chotomowie, SP Uwieliny oraz gospodarz PSP nr 3 w Kobyłce.

Mecz otwarcia rozegrali zawodnicy szkół z Chotomowa oraz Kobyłki. Siatkarze z ?Trójki? odnieśli pewne zwycięstwo 2:0 (25:4,25:9) dobrze rozpoczynając turniej.

Drugi mecz rozgrywany był pomiędzy SP nr 1 w Chotomowie, a SP w Uwielinach. Zwycięsko z potyczki wyszli zawodnicy szkoły w Uwielinach kończąc mecz wynikiem 2:0 (25:15,25:20)

Trzeci mecz okazał się być meczem na wagę złota Igrzysk Młodzieży Szkolnej etapu między powiatowego. Szkoła z Kobyłki podejmowała zwycięzcę poprzedniego meczu ? SP Uwieliny.

Młodzi siatkarze z Kobyłki przypieczętowali zwycięstwo w turnieju 2:0 (25:11,25:14), tym samym to szkoła nr 3 w Kobyłce sięgnęła po złote medale oraz awansowała do finału województwa mazowieckiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. PSP nr 3 w Kobyłce
  2. Szkoła Podstawowa w Uwielinach
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie

REPREZENTACJA SZKOŁY: Krzysztof Kruszewski, Jan Szymanowski, Szymon Kucharczyk, Bartek Gościniak, Jakub Korzeniewski, Michał Lewandowski, Patryk Jedynak, Błażej Jurczak, Filip Juńczyk, Jan Misiak, Łukasz Skoneczny

TRENERZY: Piotr Szymanowski, Konrad Skorek

W dniu 12 kwietnia 2022 roku w hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej  z Oddziałami Sportowymi odbył się Turniej Międzypowiatowy w Minisiatkówce Chłopców. Stawką rozgrywek był awans do Mistrzostw Mazowsza w tej kategorii wiekowej . Do turnieju przystąpiły trzy szkoły wyłonione w eliminacjach powiatowych. Powiat legionowski reprezentowała SP Stanisławów, powita piaseczyński- SP Józefosław, zaś kobyłkowska ?Trójka? reprezentowała  powiat wołomiński.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzi siatkarze z Józefosławia i Stanisławowa. Po zaciętym meczu ze zwycięstwa 2:1 cieszyli się zawodnicy SP Stanisławów. W drugim meczu turnieju spotkały się zespoły z naszej szkoły i szkoły z Józefosławia. Spotkanie to zakończyło się wygraną naszej drużyny 2:0.

W ostatnim meczu turnieju, decydującym o pierwszym miejscu, do rywalizacji ponownie przystąpili uczniowie PSP 3 Kobyłka. Tym razem zmierzyli się z zawodnikami ze Stanisławowa. Mecz był wyrównany ale w decydujących momentach to siatkarze z ?Trójki? zdobywali punkty, co przesądziło o zwycięstwie 2:0 nad przeciwnikami.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. PSP nr 3 w Kobyłce
  2. PSP w Stanisławowie
  3. PSP w Józefosławiu

Wygrana w turnieju zapewniła awans drużyny PSP nr 3 w Kobyłce do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza w tej kategorii, w których wystąpi osiem najlepszych drużyn z województwa mazowieckiego. Zawody te rozgrywane będą, podobnie jak w starszej kategorii, w PSP nr3 w Kobyłce.

REPREZENTACJA SZKOŁY: Jan Wleklak (kapitan), Błażej Kucharski, Jan Woźniak, Mateusz Urbanowicz, Aleksander Ziemski, Bartosz Matusiak, Juliusz Pawla, Miłosz Pawlak, Krystian Rólka, Kacper Rusztecki, Krzysztof Rękawek, Mikołaj Harwas.

Trenerzy: Jarosław Wołosowicz, Kamil Majewski

W najbliższych dniach w Legionowie odbędzie się turniej międzypowiatowy siatkówki dziewcząt, w którym występować będzie również drużyna z Publicznej Szkoły podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 wKobyłce.

Sukcesy siatkarskie kobyłkowskie ?Trójki? w dużej mierze wynikają z zaangażowania uczniów i trenerów w proces treningowy, jak również możliwość rozwijania swoich sportowych pasji w oddziałach sportowych. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi prowadzi szkolenie sportowe w oddziałach sportowych już od pierwszej klasy szkoły podsawowej, kończąc je w klasie ósmej. Szkoła współpracuje również z ?UKS TRÓJKA KOBYŁKA?, co również daje większe możliwości w zakresie podnoszenia poziomu sportowego uczniów.

 

Więcej informacji z Kobyłki

Uroczysta Sesja Rady Miasta Kobyłka

Uroczysta Sesja Rady Miasta Kobyłka – 3 czerwca 2022 roku

Miastu Kobyłka, podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, która odbyła się w dniu 3 czerwca 2022 r., przybyło dwóch nowych Honorowych Obywateli. Tytuły otrzymali: [...]
Jeden komentarz
Zmiana tras autobusów linii L w Wołominie

Kobyłka – zmiana rozkładu jazdy autobusu linii L27 na okres wakacji

Od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusu linii L27 (Wakacyjny rozkłady jazdy). Zapraszamy do zapoznania się ze [...]
0 komentarzy
Kobyłka

LI Sesja Rady Miasta Kobyłka

LI sesja Rady Miasta Kobyłka odbędzie się w dniu 27 czerwca 2022 roku o godzinie 13:30.   Więcej informacji z Kobyłki [...]
0 komentarzy
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wolności w Zielonce

Zmiana organizacji ruchu w Kobyłce

Od poniedziałku 20 czerwca 2022 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na odcinku między skrzyżowaniem ul. Ks. F. Marmo z ul. Pieniążka a [...]
0 komentarzy
Karta Mieszkańca Kobyłki

Kobyłka – zbliża się termin wygaśnięcia Biletu Metropolitalnego

30 czerwca br. kończy się ważność Biletu Metropolitalnego – zastępuje go Karta Mieszkańca Kobyłki, funkcjonująca od 3 stycznia 2022 r. Na prośbę mieszkańców, [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.