Siatkarskie sukcesy kobyłkowskiej ?Trójki?

Siatkarskie sukcesy kobyłkowskiej ?Trójki?

W ostatnich dniach hala sportowa w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Kobyłce stała się areną rozgrywek międzypowiatowych w piłce siatkowej chłopców oraz w mninisiatkówce chłopców, które odbywały  się w ramach rywalizacji w Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Dnia 6 kwietnia 2022 roku Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce była organizatorem Turnieju Międzypowiatowego Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.

Do rozgrywek przystąpili zwycięzcy z poszczególnych powiatów województwa mazowieckiego -SP nr 1 w Chotomowie, SP Uwieliny oraz gospodarz PSP nr 3 w Kobyłce.

Mecz otwarcia rozegrali zawodnicy szkół z Chotomowa oraz Kobyłki. Siatkarze z ?Trójki? odnieśli pewne zwycięstwo 2:0 (25:4,25:9) dobrze rozpoczynając turniej.

Drugi mecz rozgrywany był pomiędzy SP nr 1 w Chotomowie, a SP w Uwielinach. Zwycięsko z potyczki wyszli zawodnicy szkoły w Uwielinach kończąc mecz wynikiem 2:0 (25:15,25:20)

Trzeci mecz okazał się być meczem na wagę złota Igrzysk Młodzieży Szkolnej etapu między powiatowego. Szkoła z Kobyłki podejmowała zwycięzcę poprzedniego meczu ? SP Uwieliny.

Młodzi siatkarze z Kobyłki przypieczętowali zwycięstwo w turnieju 2:0 (25:11,25:14), tym samym to szkoła nr 3 w Kobyłce sięgnęła po złote medale oraz awansowała do finału województwa mazowieckiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. PSP nr 3 w Kobyłce
  2. Szkoła Podstawowa w Uwielinach
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie

REPREZENTACJA SZKOŁY: Krzysztof Kruszewski, Jan Szymanowski, Szymon Kucharczyk, Bartek Gościniak, Jakub Korzeniewski, Michał Lewandowski, Patryk Jedynak, Błażej Jurczak, Filip Juńczyk, Jan Misiak, Łukasz Skoneczny

TRENERZY: Piotr Szymanowski, Konrad Skorek

W dniu 12 kwietnia 2022 roku w hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej  z Oddziałami Sportowymi odbył się Turniej Międzypowiatowy w Minisiatkówce Chłopców. Stawką rozgrywek był awans do Mistrzostw Mazowsza w tej kategorii wiekowej . Do turnieju przystąpiły trzy szkoły wyłonione w eliminacjach powiatowych. Powiat legionowski reprezentowała SP Stanisławów, powita piaseczyński- SP Józefosław, zaś kobyłkowska ?Trójka? reprezentowała  powiat wołomiński.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzi siatkarze z Józefosławia i Stanisławowa. Po zaciętym meczu ze zwycięstwa 2:1 cieszyli się zawodnicy SP Stanisławów. W drugim meczu turnieju spotkały się zespoły z naszej szkoły i szkoły z Józefosławia. Spotkanie to zakończyło się wygraną naszej drużyny 2:0.

W ostatnim meczu turnieju, decydującym o pierwszym miejscu, do rywalizacji ponownie przystąpili uczniowie PSP 3 Kobyłka. Tym razem zmierzyli się z zawodnikami ze Stanisławowa. Mecz był wyrównany ale w decydujących momentach to siatkarze z ?Trójki? zdobywali punkty, co przesądziło o zwycięstwie 2:0 nad przeciwnikami.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. PSP nr 3 w Kobyłce
  2. PSP w Stanisławowie
  3. PSP w Józefosławiu

Wygrana w turnieju zapewniła awans drużyny PSP nr 3 w Kobyłce do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza w tej kategorii, w których wystąpi osiem najlepszych drużyn z województwa mazowieckiego. Zawody te rozgrywane będą, podobnie jak w starszej kategorii, w PSP nr3 w Kobyłce.

REPREZENTACJA SZKOŁY: Jan Wleklak (kapitan), Błażej Kucharski, Jan Woźniak, Mateusz Urbanowicz, Aleksander Ziemski, Bartosz Matusiak, Juliusz Pawla, Miłosz Pawlak, Krystian Rólka, Kacper Rusztecki, Krzysztof Rękawek, Mikołaj Harwas.

Trenerzy: Jarosław Wołosowicz, Kamil Majewski

W najbliższych dniach w Legionowie odbędzie się turniej międzypowiatowy siatkówki dziewcząt, w którym występować będzie również drużyna z Publicznej Szkoły podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 wKobyłce.

Sukcesy siatkarskie kobyłkowskie ?Trójki? w dużej mierze wynikają z zaangażowania uczniów i trenerów w proces treningowy, jak również możliwość rozwijania swoich sportowych pasji w oddziałach sportowych. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi prowadzi szkolenie sportowe w oddziałach sportowych już od pierwszej klasy szkoły podsawowej, kończąc je w klasie ósmej. Szkoła współpracuje również z ?UKS TRÓJKA KOBYŁKA?, co również daje większe możliwości w zakresie podnoszenia poziomu sportowego uczniów.

 

Więcej informacji z Kobyłki

Charytatywny Bieg Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka

Charytatywny Bieg Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka

Jeszcze nie jest za późno, by się zapisać! Już w najbliższą sobotę 3 grudnia 2022 r. w Kobyłce odbędzie się Charytatywny Bieg Mikołajkowy [...]
2 komentarze
Marki - ewidencja przydomowych oczyszczalni i szamb

Kontrole w Kobyłce

Szambo i przydomowe oczyszczalnie ścieków zostaną skontrolowane.  Nowy obowiązek gmin. Z wejściem w życie nowelizacji ustawy z dnia 7 lipca 2022 r., o [...]
0 komentarzy
ALDI otwiera pierwszy sklep w Kobyłce

ALDI otwiera pierwszy sklep w Kobyłce

W środę 30 listopada o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy nowy sklep ALDI  w Kobyłce, który zlokalizowany będzie przy ul. Przyjacielska [...]
0 komentarzy

Kobyłka – nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Urząd Miasta Kobyłka ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: Podinspektor/Inspektor w Wydziale Spraw Społecznych, Sportu i Zdrowia. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w [...]
0 komentarzy

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta Kobyłka

Zgodnie z Zarządzeniem nr 207/2022 Burmistrza Miasta Kobyłka z dnia 7 listopada 2022 r. od 1 grudnia 2022 roku zmienia się czas pracy [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.