Siatkarze Stolarki najlepsi

MeczCenny sukces odniósł zespół siatkarzy Junior Stolarki Wołomin zdobywając tytuł mistrza III ligi mazowieckiej. Jako mistrz jest gospodarzem turnieju półfinałowego o wejście do II ligi w dniach 28 – 30 marca.
Ostateczne przypieczętowanie mistrzostwa nastąpiło 10 marca, kiedy to Stolarka zmierzyła się w Wołominie z MMKS Mińsk Maz., a jej najgroźniejszy rywal MKS MDK W-wa spotkał się z MKS MOS II Wola W-wa. Nasza drużyna pewnie, choć po trudnym meczu, wygrała z siatkarzami z Mińska Maz.

3:0 (25:23,25:23,25:21), natomiast MKS MDK W-wa przegrał na Woli 1:3. Takie wyniki zapewniły wołominiakom pierwsze miejsce już na tydzień przed zakończeniem rozgrywek, bez względu na rezultat ich ostatniego spotkania w Zielonej z Iskrą Volley.

Mecz z MMKS Mińsk Maz. był bardzo wyrównany, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach. Goście to solidna i doświadczona drużyna. Młody zespół wołomiński miał więc spore problemy z odniesieniem zwycięstwa. Niemalże przez całą pierwszą partię trwała wymiana punkt za punkt. Siatkarze z Mińska Maz. dysponowali dobrym przyjęciem i obroną, z którą wołominiacy nie bardzo sobie radzili. Ostatecznie jednak sama końcówka należała do Stolarki, która zakończyła seta skutecznym atakiem Łukasza Czekalskiego.

Podobnie wyglądał następny set, choć w drugiej jego części nasz zespół wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (23:20), ale to nie był jeszcze koniec. Dwa nieskuteczne ataki Stolarki doprowadziły do ponownego remisu 23:23. W decydującym momencie wołomińscy zawodnicy znów okazali się lepsi od rywali. Najpierw atak z krótkiej Kamila Łuniewskiego, potem pojedynczy blok Piotra Milewskiego, dały naszej drużynie zwycięstwo w tej partii 25:23. W trzecim secie uwidoczniła się przewaga Stolarki, która w pewnym momencie prowadziła już 19:12. Cóż z tego, skoro szybko ją straciła. Własne błędy i skuteczne serwisy przeciwnika spowodowały, że na tablicy pojawił się, tak częsty w tym spotkaniu remis, (20:20).

Ale finisz należał tak, jak w poprzednich setach, do naszych siatkarzy. Mecz zakończyły dwie skuteczne zagrywki Piotra Milewskiego. Skład Stolarki w tym meczu: P. Milewski, Łuniewski, Rychlewski, Stróżyński, Czekalski, Kuchta, Lechowicz (libero) oraz Szewczyk i M. Milewski.

Zdecydowany prymat Junior Stolarki w silnej i licznej lidze mazowieckiej (startowało 21 drużyn) i prawo gry o II ligę, jest godny szczególnego odnotowania. Został on bowiem osiągnięty wyłącznie dzięki wielkiemu zaangażowaniu samych zawodników i ich trenerów M. Stępczyńskiego i M. Firszta, bez żadnego wsparcia znikąd. A warto by było zainwestować w tę drużynę, która, jeśli nie w tym sezonie, to na pewno w następnym osiągnęłaby drugą ligę. Przed tym sezonem nikt przecież nie liczył, że będzie ona w III lidze kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa i wyprzedzi wyraźnie takie zespoły, jak MKS MDK, czy AZS Uniwersytet W-wa.

Trener Stępczyński powiedział: – W rozgrywkach III ligi przegraliśmy tylko jeden wyjazdowy mecz z MKS MDK W-wa, pozostałe 17 wygrywając. To imponujący bilans. Dwukrotnie m. in. pokonaliśmy AZS Uniwersytet W-wa, trenowany przez legendę polskiej siatkówki Edwarda Skorka.

A przed sezonem wszyscy skazywali nas na porażki. Teraz czeka nas turniej półfinałowy w Wołominie o II ligę. W organizacji tego turnieju bardzo pomaga nam dyrekcja OSiR Huragan. Jako trener pragnę podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, wykazaną pracę. Dziękuję również mojemu asystentowi Mariuszowi Firsztowi. Mam nadzieję, że ci chłopcy wywalczą awans do II ligi.
W ostatnim swoim meczu w III lidze, Stolarka wygrała 16 marca w Zielonej z miejscową Iskrą Volley 3:1 ( 25:20, 18:25, 25:19, 25:19 ).