Sieciowe pogawędki lokalnych wszystkowiedzących

Czy zastanawiacie się dlaczego dobrze sprzedają się negatywne informacje? Dlaczego chętnie czytamy o tym, że coś komuś nie wyszło, że wszystko i wszędzie jest źle? Również na lokalnych forach społecznościowych negatywne posty osiągają zaskakująco wysokie rekordy. Przeglądając je od czasu do czasu odnosi się wrażenie, że komentatorzy mają receptę na wszystko. Czy faktycznie?

– Dobre wiadomości dla Wołomina! Nasze skuteczne działania i rzetelne wyjaśnienia, złożone przed Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej przez pracowników Urzędu Miejskiego przy udziale Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wołominie – Marka Górskiego, przyniosły pozytywny rezultat. Regionalna Izba umorzyła postępowanie w sprawie uchwały budżetowej na 2019 r. Uchwała w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Wołomin na lata 2019-2034, podjęta na sesji Rady Miejskiej w Wołominie w dniu 20.02.2019 r. zyskała aprobatę Izby. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, dla których wyzwania są siłą napędową do jeszcze cięższej pracy – czytamy na FP Elżbiety Radwan, burmistrz Wołomina.
Dobra informacja spotkała się, jak zwykle, z natychmiastową reakcją stałych malkontentów – głównie tych, którzy nie przeszli pozytywnej weryfikacji podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Choć jeszcze niespełna kilka dni temu wieszczyli w swoich komentarzach kolejne odrzucenie przygotowanych przez gminę propozycji, to jako mieszkańcy, powinni być zadowoleni, że jest dobrze, a miastu nie grozi żaden zarząd komisaryczny.
W dniu 5 marca, na zjeździe Związku Miast Polskich Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina została wybrana do Zarządu tego związku o czym również poinformowała na swoim FP: – (…) 5 marca podczas Zgromadzania Ogólnego Związek Miast Polskich w Poznaniu zostałam wybrana do nowego zarządu na kadencję 2019-2024. ZMP to stowarzyszenie miast o jasnej wizji rozwoju – tworzenia merytorycznej i skutecznej organizacji samorządowej, szczycącej się stuletnią tradycją. Ten wybór to dla mnie wyróżnienie i zobowiązanie. Staję ramię w ramię z wybitnymi przedstawicielami polskich miast, by pracować na rzecz lepszej przyszłości naszych małych Ojczyzn, składających się na całą Polskę. Przede mną 5 lat intensywnej pracy. Całemu nowemu zarządowi serdecznie gratuluję, a wszystkim głosującym dziękuję za okazane mi zaufanie – tu również stali malkontenci nie zawiedli. Oj trudno przychodzi niektorym przełknąć wyborczą porażkę.
Choć z drugiej powinniśmy już chyba przywyknąć, że dla niektórych wołomińskich działaczy „im gorzej to lepiej”. Przykładów i cytatów można by tu mnożyć na pęczki.
Zresztą – nie lepiej jest w gminach sąsiednich. W Radzyminie planuje się zmianę systemu naliczania stawek za odbiór odpadów komunalnych. Planowany nowy model naliczania opłat odbywał się będzie według zużycia wody
– Umowa na odbiór odpadów obowiązuje tylko do 31 marca. Aby możliwe było zawarcie kolejnej niezbędna jest zmiana stawek. Było to sygnalizowane już w poprzednich komunikatach. Proszę o zapoznanie się z aktualnymi informacjami na temat zmiany stawek – informuje Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina.
Podwyżki nigdy nie są mile widziane, więc nie ma się co dziwić, że taka wiadomość nie spotkała się z aplauzem ze strony mieszkańców. „Będziecie sprzątać lasy, Proszę o przypomnienie, czy miałem rację. Bezsens. Idiotyzm” – to jeden z łagodniejszych wpisów mieszkańców.
Na szczęście są też wśród nas tacy, którzy wychodzą z inicjatywą i sugerują konkretne rozwiązania: „Taka mała sugestia dla Pani Burmistrz Edyty Zbieć: jeśli spodoba się Pani ten pomysł – to proszę zasugerować go ludziom odpowiedzialnym za zieleń w Kobyłce. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a jak to na wiosnę pojawią się w naszym mieście 3 wozy konne-kwietniki. Mój pomysł praktycznie nic nie kosztuje, a wydaje się być sensowny. No więc – może zamiast tej lokalizacji (…) na rogu Nadarzyńskiej i Ręczajskiej (obok mapy miasta)… jeden z tych kwietników mógłby pojawić się naprzeciwko kasy biletowej PKP na skrzyżowaniu Ręczajskiej z Warszawską? (…) Podłoże można wypełnić trawą i całość otoczyć malutkim, czarnym płotkiem. To taka mała sprawa, a może cieszyć oko :)” – proponuje jeden z mieszkańców Kobyłki a nie jest to jego jedyny pomysł bo w innym miejscu zastanawia się nad kolejnym rozwiązaniem: – Co myślicie o takim pomyśle, aby Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce, którego patronem jest wybitny polski aktor Jerzy Turek – dodatkowo uhonorował i podkreślił swego patrona małym muralem na bocznej ścianie budynku – pyta członków jednej z kobyłkowskich grup społecznościowych.
Kończąc przegląd sieciowych pogawędek znalazłam wpis Karola Cudnego – jednego z wołomińskich radnych, przewodniczącego Komisji Oświaty, który wprawił mnie w pozytywny nastrój niby nic – zwyke zaproszenie na posiedzenie Komisji Oświaty w MDK, które odbędzie się w poniedziałek 11 marca, o godz. 17.00.
Może więc nie jest jeszcze z nami tak najgorzej, bo oprócz malkontentów są wśród nas ludzie kreatywni…
Teresa Urbanowska

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Sieciowe pogawędki lokalnych wszystkowiedzących

  1. Ten komentator z kobyłki ma jakieś imię i nazwisko czy to jakiś anonim? Jak się o kimś pisze to warto nie pomylić się w jego nazwisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.