Siedem medali Mistrzostw Polski łuczników z Radzymina

Pod koniec lipca w Legnicy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie, w których wystartowało aż 250 zawodników i zawodniczek. Klub ROKiS z Radzymina zdobył aż siedem medali.

Drugiego dnia zawodów rozgrywane zostały miksty oraz strzelania drużynowe. Zasada mikstów jest bardzo prosta. Klub reprezentuje jeden najlepszy zawodnik i zawodniczka z tej samej kategorii wiekowej. ROKIS Radzymin reprezentowali Justyna Kobak oraz Konrad Przesmycki. Strzelanie to ma zupełnie inna formułę. Zawodnik i zawodniczka strzelają cztery serie, podczas których muszą wystrzelić po dwie strzały na dystansie 70m. W pierwszym pojedynku Justyna i Konrad zmierzyli się z Martą Cogiel oraz Mariuszem Wróblewskim z Marymontu Warszawa, pokonując ich 139-108. By wejść do półfinału ROKiS musiał pokonać zespół Łucznika Żywiec. Po bardzo zaciętym pojedynku Justyna i Konrad zwyciężyli 134-132. W walce o ścisły finał nasi zawodnicy również okazali się lepsi od przeciwników UKS Talent Wrocław. Faktem stało się, że nasza drużyna będzie walczyć o miano najlepszego miksta w Polsce. O złoto i tak upragniony tytuł przyszło im się zmierzyć z faworytami tych rozgrywek. Anna Skłodowska i Mateusz Toborowicz z kieleckiej Stelli przez wszystkich byli uznawani za murowanych faworytów. Po bardzo zaciętym i pełnym dramaturgii dreszczowcu ROKiS Radzymin pokonał Stellę 133-129 i zdobył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski w Mikstach.

W juniorach wystartowały dwa zespoły Mazowsza. Adam Woźnicki został powołany do najlepszego składu województwa. W pierwszym przejściu zespół miał wolny los. W kolejnym stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Mazowsze I przegrało o wejście do strefy medalowej z zespołem Województwa Zachodniopomorskiego i zostało sklasyfikowane dopiero na 6 pozycji. W młodzieżowcach Konrad Przesmycki i Jan Pstrzoch wystartowali w III zespole Mazowsza, które po eliminacjach zajmowało znakomitą trzecią lokatę. Pierwszy pojedynek panowie wygrali ze znaczną przewaga 49 pkt nad zespołem gospodarzy OSŁ Strzelec Legnica. W 1/4 Mazowsze III zmierzyło się z Łucznikiem Żywiec, wygrywając 206-187. Tym samym zespół męski znalazł się w strefie medalowej. W półfinale przyszło im się zmierzyć z pierwszym zespołem Mazowsza. Po bratobójczym pojedynku Mazowsze III przegrało w walce o złoto. O brąz zmierzyli się z zespołem Stelli. W pięknym stylu Konrad, Janek wraz z kolegą z drużyny Maciejem Huszczem pokonali swoich przeciwników i tym samym zdobyli brązowy medal.

W kategorii młodzieżówek wystartowały dwa zespoły Mazowsza. Kasia i Justyna Kobak znalazły się w I składzie. Dziewczyny po eliminacjach zajmowały bardzo dobrą szóstą pozycje. W 1/4 zmierzyły się z drużyną Stelli Kielce wygrywając 187-181. W półfinale zawodniczkom przyszło się zmierzyć z zespołem Województwa Dolnośląskiego. Dziewczyny były tego dnia nie do zatrzymania i pokonały swoje przeciwniczki 194-187. W walce o złoto na drodze stanął najlepszy zespół po eliminacjach KS Społem Łódz. Niestety łodzianki okazały się lepsze. Drużyna Mazowsza I w składzie: Kasia i Justyna Kobak oraz Jagoda Płażewska z KS DRUKARZ Warszawa wywalczyły srebrny medal.

Konrad Przesmycki podczas zawodów znajdował się w wyśmienitej dyspozycji. W pojedynku 1/32 pokonał znaczącą liczbą punktów Grzegorza Zapióra. Kolejny pojedynek również wygrał i tym samym awansował do najlepszej ósemki, gdzie aby walczyć o miejsca medalowe musiał pokonać Michala Detkę ze Stelli. Konrad po bardzo zaciętym pojedynku wygrał trzema punktami 101-98. W 1/4 przeciwnikiem Konrada był również zawodnik z Kielc Mateusz Toborowicz, którego także zwyciężył trzema punktami. W 1/2 nasz najlepszy młodzieżowiec zmierzył się z utalentowanym Damianem Gołym z Łucznika Żywiec. Niestety ścisły finał nie był Konradowi pisany. Przegrał walkę po bardzo dobrym strzelaniu 108-105. Całe województwo dopingowało Konrada w walce o brąz! Naprzeciw niego stanął zawodnik Grabownicy, Mateusz Ryba. Ostatni swój pojedynek na tych zawodach a zarazem najważniejszy w karierze Konrada wygrał w wielki stylu 105-99 i tym samym został brązowym medalistą Mistrzostw Polski. W Juniorach wysoko sklasyfikowany po eliminacjach Adam Woźnicki po porażce w 1/8 uplasował się na 12 pozycji.

Klub ROKIS Radzymin dziękuje wszystkich za bezcenne wsparcie a przede wszystkim Gminie i Miastu Radzymin.