Siódme z rzędu zwycięstwo Huraganu Wołomin

W sobotę, 22 września, piłkarze czwartoligowego Huraganu Wołomin podejmowali na swoim boisku drużynę Wkry Żuromin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1 (1:1). Dwa gole dla gospodarzy zdobył Grzegorz Trzonkowski, który trafił do bramki rywali w 42. i 50. minucie.

W pomeczowym wywiadzie, udzielonym Marcinowi Godlewskiemu, trener Andrzej Greloch powiedział: ? Trzeba przyznać, że goście weszli w dzisiejszy mecz dosyć odważnie, ponieważ od początku zastosowali wysoki pressing, którym zmusili nas do nieco nerwowej gry, aczkolwiek w pierwszych minutach mieliśmy okazję bramkową, ale Kamil Żmuda jej nie wykorzystał. Później gra się trochę wyrównała, zaś po zmianie stron pokazaliśmy zdecydowaną dominację, choć w samej końcówce zagraliśmy va banque, gdyż chłopcy chcieli bardziej strzelać niż bronić i dzięki temu przyjezdni stworzyli szanse, jednak na posterunku bardzo dobrze stał Mariusz Selerski  ? dodał.
Już w 1. minucie bliski zdobycia gola był Kamil Żmuda, lecz bramkarz gości był na posterunku i wybronił strzał. W 16. minucie w dogodnej pozycji znalazł się Daniel Witak (Huragan), ale zbyt długu zwlekał ze strzałem i stracił piłkę. W 31. minucie z szybką kontrą wyszedł zawodnik gości Bartłomiej Nowacki. W tej sytuacji niebezpieczeństwo zażegnał Mariusz Selerski, który po dalekim wyjściu poza pole karne wybił piłkę spod nóg zawodnika gości. Otwarcie wyniku nastąpiło w 42. minucie meczu, kiedy Grzegorz Trzonkowski pokonał bramkarza gości. Jednak wołominianom nie udało się ?dowieść? korzystnego rezultatu do przerwy, bowiem w 45. minucie spotkania nastąpiło wyrównanie. Gola na 1:1 zdobył dla gości Tomasz Kamiński, który w 45. trafił głową do siatki Huraganu.
Strzelanie po przerwie zaczęło się już w 50. minucie. Po rozegraniu Trzonkowski – Marczak – Trzonkowski, ten ostatni ?wpakował? piłkę do siatki gości. W 56. minucie spotkania gospodarze ponownie cieszyli się z gola. Mariusz Marczak w polu karnym Wkry przedryblował obrońcę i podał do Kamila Żmudy, który strzelił na 3:1. Do końca meczu, mimo kilku sytuacji z obu stron, wynik już nie uległ zmianie. Natomiast w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Górski.
Huragan Wołomin: Mariusz Selerski, Maciej Ołowski (86′ Sebastian Nowiński), Marek Lendzion, Przemysław Górski (90+3′ czerwona kartka), Radosław Dobrzeniecki, Daniel Witak, Rafał Wielądek (73′ Daniel Jurczuk), Dominik Ołdak (60′ Patryk Pięcek), Kamil Żmuda (80′ Dawid Gajewski), Mariusz Marczak (82′ Mateusz Augustyniak), Grzegorz Trzonkowski (74′ Konrad Witkowski). Trener: Andrzej Greloch.
Wkra Żuromin : Michał Michalak, Krzysztof Dąbkowski, Michał Chojnacki (68′  Jakub Karolewski), Tomasz Kamiński, Tomasz Więckiewicz (79′ Grzegorz Barski), Arkadiusz Narewski (70′ Mateusz Stopczyński), Yurii Hrushytskyi, Bartłomiej Żelazny (50′ Jarosław Sawicki), Arkadiusz Narewski, Dominik Stopczyński, Bartłomiej Nowacki. Trener: Maciej Grzybowski.