SK Bank otworzył kolejny oddział w woj. śląskim. Teraz w Częstochowie

W obecności licznie zgromadzonych gości został oficjalnie otwarty oddział SK banku ? w Częstochowie. Największy bank spółdzielczy w Polsce ciągle się rozwija tworząc swoje placówki w kolejnych miastach.

W dniu 16 października w przestronnym, nowoczesnym oddziale SK banku w Częstochowie zjawiło się wielu szacownych gości. Wśród nich można było dostrzec posłów na Sejm RP: Jadwigę Wiśniewską, Marka Balta, Jacka Kasprzyka, byłego wiceministra zdrowia Marka Grabowskiego, zastępcę Prezydenta Częstochowy Mirosława Soboraka, prezydenta Zawiercia Ryszarda Macha, przedstawicieli okolicznych gmin, bankowości spółdzielczej, duchowieństwa, lokalnych mediów a także pierwsi klienci tego oddziału. Bez przesady można powiedzieć, że lokal przy Alei Najświętszej Maryi Panny 43 dosłownie pękał w szwach.

Gości przywitał prezes SK banku Jan Bajno. ? Otwarcie nowego oddziału to jak narodziny nowego dziecka. I jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele osób jest przy tych narodzinach obecnych ? powiedział. Następnie wiceprezes Elżbieta Kubuj przypomniała o tradycji spółdzielczej SK banku, jego polskich korzeniach i w 100 procentach rodzimym kapitale.

Do tego właśnie nawiązywały barwy trójkolorowej wstęgi, której przecięcie symbolizowało otwarcie oddziału. Biel i czerwień to oczywiste wskazanie polskich korzeni, z kolei zieleń to tradycyjny kolor spółdzielczości. Lokal poświęcili ks. Stanisław Gębka, proboszcz Archikatedry Częstochowskiej, duszpasterz bankowców, ks. Ryszard Umański oraz ks. dr Henryk Niemiec z parafii pw. Andrzeja Boboli w Zawierciu-Marciszowie.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, m.in. wiceminister Marek Grabowski, podkreślając wagę bankowości spółdzielczej w rozwoju naszego kraju, gratulując SK bankowi dynamicznego rozwoju i składając serdeczne życzenia dalszych sukcesów. Oddział SK banku w Częstochowie rozpoczął działalność na początku października wraz z czterema innymi nowymi placówkami SK banku w województwie śląskim. Oficjalnie otwarto je trochę później: 2 października w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej, 9 października w Bytomiu i Gliwicach i jako ostatnią właśnie tę w Częstochowie. Oznacza to, że obecnie SK bank dysponuje łącznie 37 placówkami w 24 miejscowościach w województwach mazowieckim i śląskim.