Skok spadochronowy ? pomysł na prezent świąteczny last minute!

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Gdy szukasz prezentu dla bliskiej osoby, pomyśl o podarowaniu jej wyjątkowego doznania ? skoku spadochronowego!

Jak co roku poświęcamy mnóstwo czasu na zastanawianie się nad tym, co kupić w prezencie dla bliskich. Świąteczne skarpetki, a może dobra książka? To tylko parę popularnych propozycji. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się jednak wręczanie nie przedmiotów, a przeżyć. Wspaniałym pomysłem na taki upominek może być skok spadochronowy w tandemie!

Skok tandemowy ? niezapomniane emocje dla każdego

Do skoku spadochronowego nie potrzeba wcale specjalnego szkolenia oraz kondycji. Dzisiaj, gdy do dyspozycji są skoki spadochronowe w tandemie, na taką atrakcję może zdecydować się niemalże każdy z nas!

Skoki spadochronowe w tandemie, które nazywane są także skokami zapoznawczymi, odbywają się w parach, czyli właśnie tandemowo. Biorą w nich udział pilot oraz pasażer. Ten pierwszy to doświadczony instruktor, który odpowiada za stronę techniczną skoku. Pasażer nie musi mieć żadnego przygotowania do skoku ? jest spięty wtedy z pilotem specjalną uprzężą tandemową.

Do skoków tandemowych wykorzystuje się specjalne spadochrony, których konstrukcja umożliwia uniesienie dwóch osób jednocześnie. Zastosowanie spadochronu dodatkowego ? zapasowego oraz automatu spadochronowego zapewnia skuteczne zabezpieczenie.

Skoki w tandemie wykonuje się z wysokości 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku powiązana jest z tak zwanym swobodnym spadaniem. Termin ten odnosi się do spadania bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu, czyli z prędkością wynoszącą nawet do 200 kilometrów na godzinę!

Swobodne spadanie jest zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem skoku spadochronowego, który na długi czas pozostaje w pamięci. W przypadku wyskoku z wysokości 3000 metrów lot bez otwartego spadochronu trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów ? około 60 sekund lotu bez żadnych ograniczeń.

Gdy skoczkowie znajdą się na odpowiedniej wysokości około 1500 metrów, wówczas pilot otwiera spadochron. Tandem powoli opada na trawiaste lądowisko. Lądowanie jest miękkie ? nie ma ryzyka urazów.

Jak wręczyć skok spadochronowy w prezencie?

Zatem udział w skoku spadochronowym w tandemie może być doskonałym pomysłem na prezent ? także na święta Bożego Narodzenia!

Jak wręczyć tego rodzaju upominek? Przede wszystkim należy wybrać dobry ośrodek spadochroniarski zapewniający taką rozrywkę. Jednym z najpopularniejszych jest Skydive, który posiada siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, a także organizuje skoki w innych miejscowościach w Polsce.

Gdy zamierzamy kupić skok tandemowy w prezencie, nie musimy wybierać jego daty. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie vouchera upominkowego, czyli specjalnego zaproszenia, które upoważnia do wzięcia udziału w skoku spadochronowym w tandemie w wybranym wariancie.

Osoba, która otrzyma voucher upominkowy tego rodzaju, może samodzielnie wybrać dla siebie termin skoku ? zrobi to na stronie internetowej ośrodka.

Vouchery upominkowe możemy kupić w formie fizycznej ? jako elegancko zapakowane zaproszenie, ale możemy też zamówić je całkowicie on-line. To kapitalny pomysł na prezent last minute ? wtedy zaproszenie przychodzi na podany adres e-mailowy. Można następnie przesłać go dalej do obdarowanej osoby albo wydrukować i wręczyć w kopercie.

Z jakimi cenami takich upominków trzeba się liczyć? Wbrew pozorom, nie jest to taka kosztowna rozrywka. Za skok w tandemie z wysokości 3000 metrów w ośrodku Skydive trzeba zapłacić 599 złotych. Ten z wysokości 4000 metrów to koszt rzędu 750 złotych. Można także dokupić usługę filmowania i fotografowania skoku, aby obdarowana nim osoba miała wspaniałą pamiątkę ? koszt to wtedy odpowiednio 899 złotych oraz 1050 złotych.

fot: Jacek Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.