„SKRZAT” z wyróżnieniem specjalnym

20171124_152916_ok

Publiczne Przedszkole Nr 3 „SKRZAT” w Ząbkach znalazło się w gronie laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu o LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Placówka  z Ząbek, jako jedyna z powiatu wołomińskiego, otrzymała  wyróżnienie specjalne w Ogólnopolskim Konkursie o LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji  w kategorii Przedszkole Przyjazne Technologiom XXI wieku.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 24 listopada 2017 r. podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce w Centrum Kongresowym Targów Kielce.  Forum poświęcone było  przede wszystkim zastosowaniu nowych technologii i innowacji w edukacji. Prelegenci mówili zarówno o szansach, jak i zagrożeniach płynących z rozwoju technologicznego.

 – Spotykamy się w Kielcach nawiązując do wspaniałej tradycji polskiej dydaktyki. Nie zawsze dla innowacji i nowych technologii można znaleźć dobre zastosowanie, ale dla większości się to udaje – podkreślał marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas

Laury Mistrza Nowoczesnej Edukacji, do których nominowano 83 szkoły (w tym przedszkola) z całej Polski wręczono po raz pierwszy w trakcie II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Przebiegający  w trzech etapach konkurs  miał na celu uhonorowanie placówek, które w szczególny sposób wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z dziećmi i młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Dyplomy i statuetki trafiły do 42 placówek. Laureatów wyłoniła kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dr hab. Sławomir Koziej.

W gronie wyróżnionych, jako jedyna placówka z powiatu wołomińskiego, znalazło się Publiczne Przedszkole Nr 3” SKRZAT” w Ząbkach, którym  od wielu lat kieruje  Jolanta Salak, doświadczony pedagog i wychowawca wielu roczników najmłodszych mieszkańców Ząbek.

– To wyróżnienie ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż znaleźliśmy się w gronie tylko dziewięciu nagrodzonych i wyróżnionych przedszkoli w Polsce, a  dwóch w województwie mazowieckim.  Ta prestiżowa nagroda wpisała się także w jubileusz 30-lecia pracy naszej placówki, więc tym bardziej  miło było ją otrzymać –mówi Jolanta Salak, dyrektor  Publicznego Przedszkola Nr 3” SKRZAT” w Ząbkach

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.