SMS z biblioteki i nowości wydawnicze w Ząbkach

Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach - Dorota Kazimierska

Miejska Biblioteka Publiczna  w Ząbkach od lutego 2018 r. rozpoczęła wydawanie kart czytelnika, którą otrzyma każdy zapisany do ząbkowskiej placówki. Znacząco też wzrosły zasoby biblioteczne – od początku roku księgozbiór powiększył się o kilkaset nowości wydawniczych.

–  Na każdej karcie bibliotecznej znajduje się numer czytelnika wraz z numerem PIN, indywidualnym dla każdego użytkownika. Numery te posłużą także do logowania się na swoim koncie na stronie internetowej placówki, dzięki czemu każda osoba będzie mogła obserwować stan swojego konta, rezerwować i zamawiać książki oraz samodzielnie prolongować nie wychodząc z domu – mówi Dorota Kaźmierska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ząbkach.

Informacje o zamówionej lub zarezerwowanej pozycji są przekazywane czytelnikom za pomocą sms-ów. Zastosowanie kart bibliotecznych usprawni pracę placówki, wyeliminuje możliwości pomyłek i wypożyczania książek na konto kogoś innego.

– Od momentu otrzymania karty nie będzie możliwości wypożyczania bez niej. Dlatego zwracamy się z prośbą do czytelników naszej biblioteki, żeby nie zapominali i przychodzili z kartą. Prosimy także o wyrozumiałość i pomoc we wprowadzaniu tej nowości w naszej placówce – dodaje Dorota Kaźmierska

Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach może się pochwalić nie tylko bardzo wysoką frekwencją, ponad 6500 czytelników, co przy aktualnej liczbie mieszkańców miasta jest doskonałym wynikiem, ale też dużą liczbę tytułów, zwłaszcza nowości wydawniczych.

– Nowości wprowadzamy do zbiorów bibliotecznych na bieżąco. Jeśli na rynku wydawniczym pojawia interesujący tytuł, to musi się on natychmiast znaleźć na bibliotecznych półkach. Do tego przyzwyczailiśmy czytelników i jest to moim zdaniem dobry kierunek – mówi Dorota Kaźmierska

Od początku bieżącego roku zbiory ząbkowskiej placówki powiększyły się o kilkaset nowych tytułów. Fantastyka,  kryminały, romanse, literatura faktu i literatura podróżnicza to najczęściej czytane przez mieszkańców Ząbek gatunki literackie. Wśród ostatnio zakupionych nowości znalazły się m.in. szeroko komentowana książka „Na Wschód od Zachodu” autorstwa Wojciecha Jagielskiego, jednego z najlepszych polskich reportażystów, doskonały kryminał „Martwa jesteś piękna” Belindy Bauer, znakomite tytuły wydane nakładem Wydawnictwa Czarne w tym „Miasto cierni” i „Niebo jest nasze”, fascynująca opowieść o złotym wieku piractwa powietrznego, osnuta wokół historii Rogera Holdera i Cathy Kerkow, którzy uprowadzonym samolotem i z pół miliona dolarów okupu dotarli aż do Algieru. Nie zawiodą się też miłośnicy talentu pisarskiego Władysława Zdanowicza, niebawem zostanie udostępniona dla czytelników książka „Hiena”,  czwarty tom serii „Misjonarze z Dywanowa”, pełnej humoru opowieści o przygodach szeregowego Leńczyka, często określanego jako „polski wojak Szwejk”.

– Nasza placówka pęka w szwach, najbardziej palącą potrzebą jest nowa siedziba dla biblioteki. Zbiory osiągnęły już liczbę niemal 40 tysięcy wolumenów, a miejsca nie przybywa. Gdyby udało się nam uzyskać większą siedzibę moglibyśmy częściej organizować spotkania dla naszych czytelników i zajęcia dla najmłodszych – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ząbkach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ząbkach - karta

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.