„Sołtysiada” w Jarzębiej Łące

IMGP5581

Nie bez powodu Sołtysiada po raz pierwszy została zorganizowana w Jarzębiej Łące. Właśnie to sołectwo z sołtysem Włodzimierzem Romańskim na czele zostało zwycięzcą konkursu na “Najaktywniejsze sołectwo” zorganizowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich.

2018-05-16_164434

Sołtysiada na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych na terenie gminy. Sołtys Jarzębiej Łąki Włodzimierz Romański powitał zgromadzonych gości oraz życzył wszystkim dobrej zabawy, nie kryjąc wzruszenia, że to właśnie Jarzębia Łąka ma zaszczyt być gospodarzem pierwszej edycji konkursu. Podziękował mieszkańcom sołectwa, którzy przez wiele dni z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do tej imprezy.

Zanim jednak rozpoczął się turniej sołectw, dzieci i młodzież z Jarzębiej Łąki zaprezentowały swój talent aktorski szlifowany podczas spotkań koła teatralnego pod czujnym okiem Małgorzaty Bieleckiej. Eugenia Kowalewska poprowadziła zmagania sołectw w pięciu konkurencjach: sadzenia ziemniaków, ubijania piany, przeciągania liny, rzutu kaloszem oraz obierania ziemniaków. We wszystkich konkurencjach występowali reprezentanci, bądź drużyny sołectw Postoliska, Jarzębia Łąka, Jasienica, Wagan oraz Stryjki. Gościnnie w zmaganiach uczestniczył również Zastępca Burmistrza Tłuszcza Waldemar Banaszek, zaś sołectwo Postoliska reprezentował Przewodniczący Rady Miejskiej w Tłuszczu Krzysztof Gajcy. Po zsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje główna nagroda o wartości 500 zł powędrowała do Sołectwa Wagan na czele z sołtysem Haliną Zarębą. Nagrodę specjalną o wartości 1000 zł dla Sołectwa Jarzębia Łąka przyznał Przewodniczący Komisji Budżetu i Inwestycji Rady Miejskiej w Tłuszczu Bogdan Jusiński, zaś Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Handlu i Usług Rady Miejskiej w Tłuszczu Adam Kisiel wręczył zwycięskiej drużynie kosz słodyczy.

W ramach Sołtysiady odbył się również turniej piłki nożnej, w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jasienicy, drugie reprezentacja Jarzębiej Łąki, a trzecie miejsce reprezentacja ze Stryjek.

Podczas Sołtysiady zgromadzeni goście wysłuchali występu Klubu Seniora “Uśmiech Jesieni” oraz zespołu “Jasieńki” z Jasienicy. Dla najmłodszych mieszkańców czekał kącik z atrakcjami, nauka chodzenia na szczudłach oraz jazda na kucyku, a dla wszystkich zgromadzonych poczęstunek.

Organizatorami Sołtysiady był Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Sołectwo Jarzębia Łąka, zaś współorganizatorem Powiat Wołomiński.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim sołectwom za udział w konkursach, wszystkim gościom za przybycie oraz świetną zabawę, Panu Sławomirowi Walaśkiewiczowi za naukę chodzenia dzieci na szczudłach, Pani Agnieszce Kazie za kucyka, Zespołowi Jasieńki oraz Klubie Seniora “Uśmiech Jesieni” za występy, a także wszystkim osobom, które swoją obecnością, pracą i zaangażowaniem sprawiły, że tegoroczna Sołtysiada zakończyła się sukcesem.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.