Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej drugie na Mazowszu

Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej zdobyło drugą nagrodę w XI edycji konkursu ?Mazowieckie Zdarzenia Muzealne ? Wierzba? w kategorii najlepsza wystawa w 2016 roku, za ekspozycję „Zofia i Ignacy Solarzowie. Idąc ku ludziom”.

Nagrodę z rąk Adama Struzika, marszałka Województwa Mazowieckiego,  Wiesława Raboszuka wicemarszałka i Bożeny Żelazowskiej, przewodniczącej kapituły konkursu, odebrali Marcin Ołdak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej wraz z członkami zarządu ? Anną Jaworską i Waldemarem Wojtyrą oraz Pawłem Bednarczykiem, burmistrzem Tłuszcza. Galę wręczenia nagród prowadziła Beata Tadla, a zwieńczeniem uroczystości był występ Krzysztofa Daukszewicza.

Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej powstało w 1983 r. i od początku swego istnienia jest  prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej. Oprócz stałych wystaw prezentujących tradycję i kulturę ziemi tłuszczańskiej, w muzeum organizowane są wystawy czasowe (minimum jedna w miesiącu), prelekcje naukowe, sesje popularno-naukowe oraz inne przedsięwzięcia  umożliwiające mieszkańcom dostępu do szeroko rozumianej  sztuki, a turystom poznanie kultury i historii regionu.

O zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu ?Mazowieckie Zdarzenia Muzealne ? Wierzba?? w pięciu kategoriach ubiegało się 86 projektów muzealnych zorganizowanych w 2016 r.  Zajęcie przez Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej drugiej lokaty, to ogromny sukces i dowód uznania dla kierownictwa i pracowników placówki, która dzięki ogromnemu zróżnicowaniu form pracy pełni funkcję ważnego ośrodka naukowo-dydaktyczno-oświatowego w powiecie wołomińskim.

Aleksandra Olczyk
Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego i UM Tłuszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.