Sport szkolny w powiecie wołomińskim

Od września b.r. w mistrzostwach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wołominie, wzięło dotychczas udział ponad 1200 zawodników. Zawody te w różnych dyscyplinach sportu dotowało finansowo Starostwo Powiatu Wołomińskiego.

W cieniu sportu wyczynowego, różnych mistrzostw i rozgrywek ligowych, przebiega rywalizacja sportowców – uczniów, reprezentujących swoje szkoły w ramach zawodów organizowanych przez Szkolne Związki Sportowe. Nie towarzyszy jej na ogół specjalny rozgłos, nie interesują się nią media. Tymczasem właśnie na takich imprezach, w wielu wypadkach po raz pierwszy, ujawniają się wybitne sportowe talenty, a wykazywana ambicja i niezwykle zacięta na nich walka mogłaby być przykładem dla wielu dorosłych zawodników.

Wypełniając tę informacyjną lukę pragniemy dzisiaj przedstawić wyniki rywalizacji szkół powiatu wołomińskiego w różnych dyscyplinach sportu. Mistrzostwa te na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy przeprowadzał Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wołominie pod kierunkiem zasłużonego nauczyciela i trenera Mieczysława Rosłana. Ilość uczestniczących w nich uczniów była naprawdę imponująca – 1272 (łącznie w mistrzostwach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Również na jakość nie można było narzekać. Zwraca też uwagę większa liczba startujących dziewcząt – 658 (chłopców startowało 614). Zadaje to więc kłam tezie, że dziewczęta mniej garną się do sportu, przynajmniej w powiecie wołomińskim.

Mistrzostwa Powiatu

Szkół Gimnazjalnych

W biegach przełajowych dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum nr 2 Ząbki, drugie miejsce zajęło Sportowe Gimnazjum nr 5 Wołomin, a trzecie Gimnazjum ze Słupna. W konkurencji tej startowało 23 szkoły.

W biegach przełajowych chłopców pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 Ząbki przed Gimnazjum nr 2 Ząbki i Gimnazjum nr 1 Radzymin. Startowało 21 szkół.

W sztafetach przełajowych 10×800 m, wśród dziewcząt triumfowało Sportowe Gimnazjum nr 5 Wołomin przed Gimnazjum nr 2 Ząbki i Gimnazjum nr 2 Radzymin (startowało 9 szkół), a wśród chłopców zwyciężyło Gimnazjum nr 1 Radzymin przed Gimnazjum nr 2 Ząbki i Gimnazjum nr 1 Ząbki (startowało 8 szkół).

W finale turnieju piłki nożnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 Radzymin, na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum z Poświętnego, na trzecim Gimnazjum nr 1 Ząbki, a na czwartym Gimnazjum Stryjki.

Wśród chłopców triumfowali piłkarze z Gimnazjum nr 1 Ząbki, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 Wołomin, trzecie Gimnazjum ze Słupna, a czwarte Gimnazjum z Jasienicy.

W koszykówce dziewcząt klasą dla siebie było Sportowe Gimnazjum nr 5 Wołomin, drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 2 Ząbki, trzecie Gimnazjum nr 2 Radzymin, a czwarte Gimnazjum z Tłuszcza.

Szkół

Ponadgimnazjalnych

W konkurencji ringo, wśród dziewcząt wygrało Liceum Ogólnokształcące Radzymin przed Zespołem Szkół Tłuszcz i Zespołem Szkół Ekonomicznych Wołomin (startowało 7 szkół), a wśród chłopców zwyciężył Zespół Szkół Wołomin przed Liceum Ogólnokształcącym Radzymin i Zespołem Szkół z Tłuszcza (startowało 6 szkół).

W biegach przełajowych dziewcząt pierwsze miejsce zdobyło Liceum Ogólnokształcące Radzymin, drugie Zespół Szkół Ekonomicznych Wołomin, a trzecie Zespół Szkół Tłuszcz (startowało 6 szkół).

W biegach przełajowych chłopców, w których wzięło udział 8 szkół, triumfował Zespół Szkół Tłuszcz przed Liceum Ogólnokształcącym Radzymin i Zespołem Szkół Ekonomicznych Wołomin.

W koszykówce dziewcząt zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące Wołomin przed III Liceum Ogólnokształcącym Wołomin i Zespołem Szkół Ekonomicznych Wołomin (w finale startowało 6 szkół), a w baskecie chłopców triumfowało także I Liceum Ogólnokształcące Wołomin przed Liceum Ogólnokształcącym Radzymin i Zespołem Szkół Tłuszcz (w finale startowało również 6 szkół).