Sportowa Paraolimpiada ?Pod dębami? już za nami!

Niezwykłe sportowe wydarzenie pod nazwą I Sportowa Paraolimpiada ?Pod Dębami? zorganizował 19 września 2013 roku Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku. Impreza pod Patronatem Starosty Wołomińskiego i Wójta Gminy Klembów odbyła się na terenie Boiska ?Orlik? znajdującego się przy Zespole Szkół w Ostrówku.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną piosenką przy akompaniamencie Księdza Wikarego – Sławomira Wyszyńskiego z parafii w Ostrówku, po której dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku pani Sylwia Kielczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół w Ostrówku pani Jolanta Paderewska przywitały wszystkich uczestników i zaprosiły do wspólnej zabawy.

Imprezę rozpoczęła kolumna zawodników z każdej goszczącej szkoły wprowadzona przez Prezesa Jakuba Szcześniaka wraz z trenerem i młodzieżą z Akademii Młodego Piłkarza. Około 140 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi uczestniczących w Paraolimpiadzie przyjechało ze Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Przysposabiających do Pracy z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych. W szranki stanęło 9 placówek: ZSS im. J. Twardowskiego w Wołominie, Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy w Wołominie, ZSS im. M. Konopnickiej w Markach, ZSS nr 95 w Helenowie, ZSS w Brańszczyku, ZSS nr 63 w Warszawie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Konopnickiej w Wyszkowie, ZSS Pęchery-Łbiska, ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku.

Imprezę uatrakcyjniła prezentacja wozu strażackiego oraz zabawa przy muzyce prowadzona przez wodzireja panią Marzenę Adamczyk. Uczestnicy wzięli też udział w zabawie ?Nie ? Używkom? zdobywając atrakcyjne nagrody. Oprócz tego spotkanie uatrakcyjniło malowanie buziek oraz maskotka Zuzia z Przedszkola Nasze Bambino w Wyszkowie a kangur SKOK Wołomin aktywnie wspierał zawodników.

Oprac. D. Dołowa, J. Górecka i E. Grabska